1. Hip-Hop Festiwal już w sobotę

Znamy komplet artystów, którzy zaśpiewają podczas 1. HIP-HOP FESTIWALU w Bełchatowie. Gwiazdą imprezy będzie łódzki raper O.S.T.R., którego poprzedzi występ Łukasza „Małpy” Małkiewicza i OSD Familia oraz wykonawców, którzy wygrali w naszym konkursie.

W poniedziałek minutę po godz. 12 zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń w konkursie, którego nagrodą była możliwość wystąpienia w specjalnie przygotowanym 15-minutowym bloku. Swoją kandydaturę nadesłało ośmiu artystów, z których dwójkę szczęśliwców wybrało specjalne jury, w skład którego wchodził O.S.T.R. oraz Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Po odsłuchu przesłanych zgłoszeń jako support na 1. HIP-HOP FESTIWALU zagrają „Powszechnie Znani” oraz „Komarski”. Obaj są lokalnymi artystami, z których twórczością będzie możliwość zapoznania się tuż po oficjalnym otwarciu imprezy (godz. 20). Po ich występie (ok. godz. 20:30) sceniczny mikrofon przejmą przedstawiciele formacji OSD Familia, a dokładniej AMB/Ambroży, Sztajer i Magier.

Po godz. 21 usłyszymy najpopularniejsze utwory jednego z najlepszych raperów polskiego podziemia – Łukasza „Małpy” Małkiewicza, który jest współzałożycielem formacji „Proximite”. W 2009 roku wydał debiutancką płytę „Kilka numerów o czymś”, którą ciepło przyjęli fani muzyki hip-hop i krytycy muzyczni. W 2016 r. do sprzedaży trafił album „Mówi”, który zyskał status złotej płyty.

Gwiazdą wieczoru będzie O.S.T.R., a właściwie Adam Andrzej Ostrowski. Gwiazda polskiej sceny muzycznej uraczy swoich fanów klasykami z przekroju całej swojej twórczości, wśród których zapewne nie braknie utworów z ostatniego albumu „Życie po śmierci”, który bijąc rekord sprzedaży przyniósł wytwórni Asfalt Records pierwszą w historii podwójnie platynową płytę. Przyjaciel swoich fanów, człowiek towarzyski, otwarty, na co dzień skromny.

Harmonogram 1. HIP-HOP FESTIWALU:

  • 19:00 – Otwarcie bram
  • 20:00 – Otwarcie festiwalu
  • 20:00 – Support
  • 20:30 – OSD Familia
  • 21:15 – Małpa
  • 22:30 – O.S.T.R.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *