141 biegaczy i 10 rodzin rywalizowało na ulicach miasta podczas II Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę”

Sylwester Lepiarz wygrał w Biegu Głównym na dystansie 5 kilometrów, a rodzina Paradeckich triumfowała w Biegu Towarzyszącym – Rodzinnym na dystansie 2,5 kilometra podczas II Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę” organizowanego w naszym mieście. Cieszy nas fakt, że zainteresowanie biegaczy tym sportowym wydarzeniem było jeszcze większe niż w roku 2021, kiedy to odbyła się premierowa odsłona tej imprezy.

Drugi rok z rzędu w październiku na ulicach Bełchatowa organizowane było sportowe wydarzenie pn. „Piątka szyta na miarę”. W ramach tej imprezy biegowej rywalizacja toczyła się na dystansie 5 kilometrów w Biegu Głównym i na trasie o długości 2,5 kilometra w Biegu Towarzyszącym – Rodzinnym. Przypomnijmy, że jedna pętla trasy wynosiła właśnie 2,5 kilometra, a ponadto miała ona wciąż ważny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wiodła od Placu Narutowicza kolejno ulicami: Lecha i Marii Kaczyńskich, Placu Wolności, Czyżewskiego, Północną, Grota Roweckiego, Bawełnianą i Pabianicką.

Na kilka dni przed startem zmagań lista startowa do Biegu Głównego wypełniła się i limit 150 uczestników został osiągnięty. Warto więc zauważyć, że w porównaniu z premierową edycją II Bieg Uliczny „Piątka szyta na miarę” cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem wśród mieszkańców zarówno Bełchatowa i okolicznych miejscowości z terenu województwa łódzkiego, ale też i osób z różnych zakątków Polski, z rejonów takich miast jak: Kraków, Kielce, Częstochowa, czy Wrocław.

Zanim biegacze wyruszyli na trasę odbierali oni pakiety startowe, które znajdowały się w biurze zawodów zlokalizowanym w sali koncertowej budynku Miejskiego Centrum Kultury na Placu Narutowicza 1A w Bełchatowie. Następnie zorganizowano w rejonie linii start/meta wspólną rozgrzewkę, którą poprowadził Mariusz Lichodziejewski. Na kilka minut przed startem biegu oficjalnego rozpoczęcia imprezy sportowej dokonali: Pan Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie i Pani Katarzyna Sidorczuk – Prezes Klubu Biegaczy „Spartakus” Bełchatów.

Od samego początku zmagań wyklarowała się czołówka, która o triumf i cenne nagrody walczyła do ostatnich metrów. Przez cały czas na równi biegł duet Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, a także ubiegłoroczny triumfator Tomasz Biskupski z Kielc. O podium toczyła się walka pomiędzy Piotrem Jaśtalem reprezentującym LKB Rudnik i Non Stop Trail oraz bełchatowianinem Tomaszem Owczarkiem. Finalnie na metę jako pierwszy z przewagą kilku kroków wbiegł Lepiarz, a Biskupski zakończył rywalizację na 2. pozycji (oboje mieli czas: 00:15:13s). Jako trzeci dobiegł Jaśtal z wynikiem o 40 sekund gorszym. 4. lokatę zajął Owczarek, który uzyskał rezultat 00:16:27s. Z kolei w gronie kobiet w kategorii OPEN zwycięstwo odnotowała Małgorzata Czarnota z Nadir Jędrzejów / AZS UJK Kielce z czasem 00:18:16s. Tuż za nią z wynikiem o 14 sekund słabszym uplasowała się Ukrainka Anna Kovalenko reprezentująca Track&Speed Club. Na najniższym stopniu podium stanęła przedstawicielka KS Dynamic Łódź Sylwia Hałaczkiewicz z Bełchatowa z wynikiem 00:18:37s. Najlepsi wśród mężczyzn i kobiet otrzymali nagrody finansowe w wysokości 350 złotych za 1. miejsce, 250 złotych za 2. pozycję oraz 150 złotych za 3. lokatę, a także pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.

Ciężko było, trochę wiatru, ale trasa naprawdę szybka, choć dużo zakrętów. Z drugiej strony właśnie na tych zakrętach można było nieco odpocząć. Co do biegu jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że kilka dni przed startem byłem lekko podziębiony. Cieszy mnie również czas, w jakim pokonałem te 5 kilometrów

~ Sylwester Lepiarz, zwycięzca II Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę” w Biegu Głównym na dystansie 5 kilometrów

W kategorii wiekowej od 16 do 39. roku życia w gronie mężczyzn zwyciężył Tomasz Owczarek. Na drugim stopniu podium stanął Adrian Pytlarz z Częstochowy. Reprezentant Darsoft Running Team osiągnął wynik 00:17:09s. 3. pozycję zajął przedstawiciel Aktywnych Kamieńsk Kamil Bąkowicz, który na metę wbiegł z czasem 00:17:14s.

Z kolei w tej kategorii wiekowej wśród kobiet wygrana padła łupem Moniki Drążek z Bełchatowa, która uzyskała czas 00:19:58s, na 2. miejscu stanęła Magdalena Wójcik z Kleszczowa reprezentująca Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu z rezultatem 00:20:31s, a na 3. pozycji znalazła się kolejna bełchatowianka Ewelina Kempa, która osiągnęła czas 00:21:03s.

Kategoria „+40”, to wśród mężczyzn wygrana Piotra Konia z miejscowości Ręczno z czasem 00:17:01s, który dał mu w Biegu Głównym na dystansie 5 kilometrów w klasyfikacji OPEN wysoką – 5. lokatę. Drugi w tej kategorii wiekowej był Sebastian Koniarski z Radomska z czasem 00:18:19s, a najniższy stopień podium zajął mieszkaniec Bełchatowa Marcin Felisiak z rezultatem 00:18:35s.

Natomiast w gronie kobiet kategorii wiekowej „+40” najlepiej zaprezentowała się Iwona Gajda z Bud Dłutowskich z wynikiem 00:23:15s, na 2. miejscu uplasowała się Sylwia Lenart z Bełchatowa z rezultatem 00:24:35s, a na 3. lokacie znalazła się bełchatowianka Magdalena Grelowska z czasem 00:25:08s. Pełne wyniki można znaleźć TUTAJ.

W kategoriach wiekowych, które w tegorocznym II Biegu Ulicznym „Piątka szyta na miarę” były nowością również najlepsi otrzymali nagrody finansowe w wysokości 200 złotych za zajęcie 1. miejsca, 150 złotych za 2. pozycję oraz 100 złotych za 3. lokatę, a ponadto zdobyli oni pamiątkowe puchary, a także ciekawe nagrody rzeczowe.

Bieg Towarzyszący – Rodzinny, to z kolei zmagania na jednej pętli, czyli dystansie liczącym 2,5 kilometra. Jako pierwsza do mety dobiegła rodzina Paradeckich na czele z kapitanem Konradem. Ich czas, to 00:11:54s. Na 2. pozycji uplasował się Paweł Borowik z rezultatem o blisko 90 sekund gorszym. Na 3. miejscu linię mety przecięła z rezultatem 00:14:13s Milena Kałuża. Łącznie bieg ten ukończyło 10 drużyn. Na najlepsze rodziny czekały również interesujące nagrody rzeczowe, a także liczne vouchery do wykorzystania w różnych miejscach Bełchatowa np. w kinie, czy restauracji.

Ponadto organizatorzy wyłonili liczne grono uczestników II Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę”, którzy byli wywoływani po numerach startowych i nagradzani pamiątkowymi prezentami od sponsorów biegu. Doceniono też osoby, które na poszczególnych dystansach przekroczyły linię mety jako ostatnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia pojawili się w centrum Bełchatowa, aby wziąć udział w naszym sportowym wydarzeniu, a także tym, którzy zagrzewali uczestników dopingiem w strefie linii start/meta oraz na trasie.

Jednocześnie zachęcamy do udziału w kolejnym biegowym wydarzeniu, które organizujemy już 20 listopada 2022 roku. Wówczas to odbędzie się jubileuszowa 25. edycja Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka” o której więcej przeczytacie TUTAJ. Wciąż trwają zapisy, ale wolnych pakietów startowych zostało już zaledwie kilkadziesiąt. Zapisywać się do rywalizacji na dwóch dystansach: 5 i 15 kilometrów można do poniedziałku, 14 listopada, do godziny 23:59 na stronie internetowej www.online.datasport.pl.

Organizatorami II Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę” byli: Klub Biegaczy Spartakus BełchatówMiasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie w Bełchatowie.