23 października odbędzie się II Bieg Uliczny „Piątka szyta na miarę”. Rywalizacja będzie prowadzona na dwóch dystansach: 2,5 oraz 5 kilometrów

W niedzielę 23 października zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w II Biegu Ulicznym „Piątka szyta na miarę”. Zmagania, tak jak w przypadku poprzedniej edycji rozpoczną się w samym sercu Bełchatowa, czyli na Placu Narutowicza. Również tam będzie znajdować się linia mety.

Bieg Główny – 5 km

Bieg główny zostanie przeprowadzony na dystansie 5 km (2 pętle po 2,5 kilometra). Trasa posiada ważny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Limit osób na tym dystansie będzie wynosił 150 osób. W biegu na dystansie 5 kilometrów prawo startu mają osoby, które do dnia 23 października 2022 roku ukończą 16 lat. Rywalizacja ta rozpocznie się o godzinie 11:00. Opłata startowa będzie wynosić 50 złotych. Tym razem zdecydowano się oprócz kategorii OPEN Kobiet i OPEN Mężczyzn na podział w każdej z nich według kategorii wiekowych z podziałem na 16-39 lat oraz „40+”.

Zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych OPEN otrzymują nagrody finansowe i puchary. Z kolei w kategoriach wiekowych oprócz pucharów będą również do zdobycia ciekawe nagrody, z zastrzeżeniem, że klasyfikacja OPEN nie może się dublować z klasyfikacją wiekową.

Bieg Towarzyszący – Rodzinny – 2,5 km

Kilka minut po wystartowaniu Biegu Głównego na dystansie 5 kilometrów na tę samą trasę biegową, ale na jedną pętlę o długości 2,5 kilometra wyruszą trzyosobowe rodziny w ramach II Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę”. Jedno okrążenie będzie mogło pokonać maksymalnie 20 zgłoszonych drużyn. Bieg ten będzie polegał na tym, że mogą w nim wystartować jedynie rodziny z dzieckiem, a co najmniej jeden z członków zespołu, czyli rodzic musi być pełnoletni. Ponadto taka też osoba jest wyznaczona na kapitana drużyny. Rodziny chcące sprawdzić swoją biegową dyspozycję mogą to zrobić, ponosząc opłatę startową w wysokości 90 złotych. Prowadzona będzie klasyfikacja trzech najlepszych rodzin, które dostaną pamiątkowy puchar.

Dodatkowe informacje

Limit czasowy dla obu biegów jest taki sam i wynosi 50 minut. Biuro zawodów będzie umiejscowione na Placu Narutowicza i otwarte w godzinach 8:00 – 10:00, gdzie będzie prowadzona weryfikacja zawodników i zostaną wydane pakiety startowe. Tam każdy zawodnik i członek rodziny otrzymuje numer startowy z chipem do pomiaru czasu, agrafki do przypięcia numeru startowego, wodę, upominek od organizatorów oraz po ukończeniu zmagań zgodnie z regulaminem pamiątkowy medal. Nagrody zostaną wydane jeśli uczestnik osobiście stawi się na ceremonii ich wręczenia, która odbędzie się po zakończeniu biegu. Zapisy już ruszyły za pośrednictwem strony internetowej www.e-gepard.eu

Organizatorem tego wydarzenia jest: Klub Biegaczy Spartakus Bełchatów, Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Odpowiedzi na wszelkie pytania i informacje można uzyskać pod adresami e-mail: kbspartakus@wp.pl i kontakt@mcs.belchatow.pl, a także pod numerami telefonów: 517-187-866, (44) 737-81-25 oraz (44) 737-81-26.

Ważne informacje dotyczące II Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę” można znaleźć pod poniższymi linkami:

ZAPISY
FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE – FACEBOOK
KALENDARZ WYDARZEŃ

REGULAMIN
Załącznik nr 1 – upoważnienie do odbioru pakietu startowego

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *