grafika przedstawia uczestników. Bełchatowskiego Biegu Konstytucji 3 Maja w dniu 10 maja 2022 roku.

7. Bełchatowski Bieg Konstytucji 3 Maja już za nami. Prawie 200 uczniów z klas I-III szkół podstawowych pobiegło alejkami parku

W Parku Olszewskich na błoniach Muzeum Regionalnego przy ulicy odbyła się 7. edycja Bełchatowskiego Biegu Konstytucji 3 Maja. Blisko 200 uczniów klas I-III szkół podstawowych stanęło na linii startu. Uczestnicy mieli do pokonania trasę liczącą prawie 400 metrów biegnącą alejkami parku. 

Bieg odbył się w celu upamiętnienia 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Trasa biegowa była wyznaczona dla wszystkich uczestników na dystansie około 400 metrów alejkami parku. Meta i biuro zawodów było usytuowane tuż przy budynku Muzeum Regionalnego.

W zmaganiach udział brały dzieci urodzone w latach: 2013, 2014 i 2015 z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zanim wystartowały biegi, dzieci wzięły udział w intensywnej rozgrzewce, a także usłyszeli kilka ciepłych słów od prezydent Miasta Bełchatowa Pani Marioli Czechowskiej. Najmłodszych powitali także: Pan Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, Pan Marek Tokarek – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, a także Pan Artur Morawiec – Prezes Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego i funkcjonującej przy nim sekcji Akademii Młodego Lekkoatlety.

Na początek tej rywalizacji biegowej wystartowały dziewczęta z rocznika 2015, a tuż po nich chłopcy. W dalszej kolejności udział w zmaganiach brały naprzemiennie dziewczęta i chłopcy urodzeni w 2014 oraz 2013 roku. Po każdym biegu poszczególnego rocznika na bieżąco były prowadzone dekorację, w których najlepsi otrzymali imiennie dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowym dyplom, owoc, lizak a także wodę.

Kategoria wiekowa – rocznik 2013
Dziewczęta:
1. Ewa Molo
2. Antonina Macugowska
3. Weronika Morawiec
Chłopcy:
1. Mateusz Łopata
2. Aleksander Wojciechowski
3. Łukasz Lewiński
Kategoria wiekowa – rocznik 2014
Dziewczęta:
1. Iga Staszewska
2. Alicja Stefaniak
3. Maja Niedzielska
Chłopcy:
1. Wojciech Irzykowski
2. Antoni Rorat
3. Kacper Kopania
Kategoria wiekowa – rocznik 2015
Dziewczęta:
1. Zuzanna Mateusiak
2. Aleksandra Wulkiewicz
3. Sophia Trochimczyk
Chłopcy:
1. Jan Kłysik
2. Kacper Królikowski
3. Jan Petko

Organizatorami 7. Biegu Konstytucji 3 Maja byli: Prezydent Miasta BełchatowaMuzeum Regionalne w BełchatowieBełchatowski Klub LekkoatletycznyAkademia Młodego Lekkoatlety i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Partnerami biegu byli:  MCK PGE Giganty Mocy, Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa w BełchatowieCosmoPark i EBE Pizzeria.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *