Finiszujący zawodnicy podczas LOTTO Triathlon Energy Bełchatów

Bełchatów LOTTO Triathlon Energy 2021 już w niedzielę, 18 lipca

Już po raz szósty Bełchatów będzie gospodarzem cyklu imprezy sportowej pn.: „LOTTO Triathlon Energy”, którą w tym roku zaplanowano na niedzielę, 18 lipca. Udział zadeklarowało już ponad 150 osób, ale zapisy są prowadzone przez cały czas.

Po raz pierwszy LOTTO Triathlon Energy było organizowane na terenie Bełchatowa i okolic w 2016 roku. Od tamtego czasu „ludzie ze stali” każdego lata przyjeżdżają do naszego miasta z różnych stron Polski, aby móc rywalizować zarówno indywidualnie jak i w sztafecie na trzech wymagających dystansach:

  • 1/8 IronMan (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegu)
  • 1/4 IronMan (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu)
  • 1/2 IronMan (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu)

Organizatorzy cieszą się na ponowny przyjazd do Bełchatowa. Ich zdaniem jest to sprawdzone miejsce do rywalizacji, a co ważne lokalizacja również jest bardzo dobra, ponieważ dojazd z różnych stron Polski: Łodzi, Katowic, Warszawy, czy Wrocławia nie sprawia zawodnikom większych problemów.

W tegorocznej edycji LOTTO Triathlon Energy trasa będzie podobna jak w latach ubiegłych. Zmagania rozpoczną się w zbiorniku Słok koło Bełchatowa, a po wyjściu z wody uczestnicy w strefie zmian T1 wsiądą na rowery i ruszą w kierunku centrum miasta. Następnie po pokonaniu odpowiedniej odległości w strefie zmian T2 znajdującej się przy scenie za budynkiem MCK PGE Gigantów Mocy zawodnicy rozpoczną ostatni, trzeci etap rywalizacji, którym będzie trasa biegowa, a linia mety tradycyjnie będzie usytuowana na Placu Narutowicza.

W ubiegłorocznej edycji tych zawodów udział wzięło 300 uczestników walczących indywidualnie na dwóch dystansach: 1/4 i 1/8 IronMan. Pozostałe konkurencje z powodu panujących obostrzeń zostały odwołane. Zawody w Bełchatowie były wówczas pierwszymi z cyklu LOTTO Triathlon Energy po przerwie związanej z rozwojem pandemii koronawirusa w naszym kraju. Na dystansie 1/8 wygrał Dorian Horsten z klubu Tri Talent Team Gdańsk przekraczając linię mety z czasem 01:00:03, a na dystansie 1/4 triumfował Łukasz Kalaszczyński, który jako jedyny w tej kategorii uzyskał czas poniżej dwóch godzin, a dokładnie 01:57:31.

Zawody w naszym mieście będą jednymi z pięciu w cyklu LOTTO Triathlon Energy 2021. 30 maja triathloniści rywalizowali w Gniewinie, 13 czerwca zawody odbyły się w Starogardzie Gdańskim, 18 lipca będą przeprowadzone w Bełchatowie, 15 sierpnia w Chełmży, a finał zaplanowano na 29 sierpnia w Mrągowie.

Do udziału w bełchatowskim cyklu LOTTO Triathlon Energy można zapisywać się pośrednictwem strony TimeRecords.pl.

Więcej informacji o całym cyklu można znaleźć na stronie triathlonenergy.pl.

PROGRAM IMPREZY
ZAPISY
BIURO ZAWODÓW
REGULAMIN
OPŁATY STARTOWE
WYNIKI Z POPRZEDNICH LAT
TRASA
WYDARZENIE – FACEBOOK

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *