mężczyzna biegnący w stronę mety w trakcie LOTTO Triathlon Energy z uniesionymi ku górze rękoma w geście triumfu

Bełchatów LOTTO Triathlon Energy 2021 już w niedzielę!

Po ponad miesięcznej przerwie powraca rywalizacja w cyklu LOTTO Triathlon Energy 2021. Trzeci przystanek cyklu zaplanowano w najbliższą niedzielę w Bełchatowie. Pływanie w zbiorniku Słok, trasa rowerowa w kierunku centrum miasta i bieg ulicami Bełchatowa z metą na placu Narutowicza.

Bełchatów już po raz szósty będzie gościł zawodników cyklu LOTTO Triathlon Energy, zawsze panuje tutaj wspaniała atmosfera i jest dobre ściganie.

Ciekawie zapowiada się walka na dystansie 1/2 IM na liście startowej takie nazwiska jak: Maciej Chmura – były mistrz Polski na dystansie długim, Jakub Kimmer – zawodnik z Zelowa, który triumfował w Bełchatowie w roku 2018 i był drugi w roku 2019, jest również Tomasz Kamiński – triumfator na dystansie połówki z Gniewina. Kto okaże się najlepszy w niedzielę?

Trudno wskazać faworyta na dystansie 1/4 IM na liście startowej sporo zawodników w kategoriach wiekowych, zatem o zwycięstwie zadecyduje dyspozycja dnia oraz lepsze radzenie sobie z warunkami pogodowymi na trasie zawodów.

Z kolei na najkrótszym dystansie 1/8 IM powraca triumfator z Gniewina, czyli Piotr Łazaronek, czy również tym razem będzie najszybszy?

Bełchatów to zawody, w których strefy zmian T1 i T2 znajdują się w dwóch różnych miejscach co może być dodatkowym utrudnieniem dla zawodników. Kluczem w sprawnym pokonaniu trasy imprezy jest dobre opracowanie planu logistycznego oraz dobre przygotowanie rzeczy w strefach zmian – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.

Jako pierwsi do rywalizacji na Słoku przystąpią zawodnicy na dystansie połówki – start o godzinie 8:30, o 10:30 wyruszą zawodnicy na dystansie 1/4 IM, a o 11:30 najkrótszy dystans 1/8 IM.

Plan pozostałych imprezy cyklu LOTTO Triathlon Energy:

15 sierpnia 2021 – Chełmża LOTTO Triathlon Energy
29 sierpnia 2021 – Mrągowo LOTTO Triathlon Energy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *