tel. (44) 7378125
kontakt@mcs.belchatow.pl
Bełchatów na podium hokejowych mistrzostw

„Bałtyckie Foki” z Gdańska po rocznej przerwie ponownie są najlepszą drużyną hokeja podwodnego w Polsce. Nadmorska drużyna bez porażki wygrała bełchatowskie Mistrzostwa Polski. Trzecie miejsce dla gospodarzy, zespołu „Aquariusa”.

Nasza jednostka była partnerem IV Mistrzostw Polski w Hokeju Podwodnym „Aquattack 2017”, które przez dwa dni rozgrywane były na basenie przy Sport Hotelu. Rywalizacja systemem „każdy z każdym” umożliwiła przybyłym rozegranie aż 21 gier, w których nie brakowało emocji i wielu bramek.

W glorii chwały z centralnej Polski wyjechali goście z Gdańska, którzy nie mieli litości dla żadnego z przeciwników. Pokonali aż 12:0 „Podwodne Pyry” i „Piranię”, 10:1 „Aquariusa”, 9:0 „Szczupaki” i „Szuwary” oraz 7:2 na koniec turnieju „Hydrę”, która broniła mistrzowskiego tytułu. Ta porażka sprawiła, że tym razem drużyna z Trzebnicy zakończyła turniej ze srebrnymi medalami.

Najniższe miejsce na podium zajął bełchatowski „Aquarius”, który po raz kolejny doskonale spisał się w roli organizatora, lecz w sportowej rywalizacji musi jeszcze uznać wyższość drużyn z Gdańska i Trzebnicy. Bełchatowianie przegrali z „Hydrą” 0:3, lecz pokonali Poznań 9:1, Olsztyn 7:3 oraz 7:1 Ostrzeszów i Wrocław. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku. Zwłaszcza, że poziom tych mistrzostw się wyrównuje, a ich poziom jest coraz wyższy. Wyniki choć wysokie, to często o ich końcowym kształcie decydowały niuanse, takie jak ucieczki pod wodą na bramkę przeciwnika – komentuje Jacek Janus z „Aquariusa”.

Klasyfikacja końcowa IV Mistrzostw Polski w hokeju podwodnym:
1. „Bałtyckie Foki” Gdańsk
2. „Hydra” Trzebnica
3. „Aquarius” Bełchatów
4. „Szuwary” Ostrzeszów
5. „Szczupaki” Olsztyn
6. „Pirania” Wrocław
7. „Podwodne Pyry” Poznań

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image