Bełchatów szczęśliwy dla reprezentacji

Zwycięstwem reprezentacji Polski w futsalu zakończyło się poniedziałkowe święto sportu w Bełchatowie. Polacy pokonali w pierwszym z dwóch spotkań towarzyskich Gruzję 4:2, a mecz oglądało blisko 1,5 tys. widzów. Przed biało-czerwonymi już niedługo Mistrzostwa Europy w futsalu.

Mecz poprzedziło wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”, któremu towarzyszyła biało-czerwona kartoniada na obu trybunach. Następnie podopieczni Błażeja Korczyńskiego wspierani dopingiem bełchatowskiej publiczności – w głównej  mierze kibiców piłkarskiego PGE GKS Bełchatów – rozpoczęli pojedynek, w którym żadna ze stron nie odpuszczała, dzięki czemu byliśmy świadkami bardzo ciekawego widowiska.

Jako pierwsi bramkę zdobyli Gruzini, a dokładniej Nika Kurtanidze. Cztery minuty później wyrównał dość szczęśliwie wyrównał Mikołaj Zastawnik, który za chwilę był autorem drugiego gola dającego gospodarzom prowadzenie 2:1. Radość nie trwała długo, ponieważ za moment fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Murtaz Kakabadze i na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 2:2.

Drugą odsłonę gry lepiej rozpoczęli Polacy, którzy z pełnym zaangażowaniem dążyli do zdobycia trzeciego gola. Tej sztuki dokonali dopiero w końcówce spotkania, a dokładniej uczynił to w 34. minucie Sebastian Wojciechowski. Cztery minuty później wynik podwyższył Robert Gładczak i było już pewne, że biało-czerwoni tego meczu nie przegrają.

We wtorek obie drużyny spotkają się po raz drugi, tym razem w Częstochowie. Dla reprezentacji Polski ten dwumecz jest jednym z elemetów przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy, w których zagrają po raz drugi w historii. W fazie grupowej Polacy zagrają z Rosją (30 stycznia, 20:45) i Kazachstanem (1 lutego, 18:00).

Polska – Gruzja 4:2 (2:2)

Bramki: Mikołaj Zastawnik 13, 13, Sebastian Wojciechowski 34, Robert Gładczak 38 – Nikoloz Kurtanidze 12, Murtaz Kakabadze 13.

Polska: Michał Kałuża, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Marcin Mikołajewicz, Tomasz Kriezel oraz Norbert Jendruczek, Michał Kubik, Mateusz Cyman, Michał Marek, Robert Gładczak, Adrian Citko, Dominik Solecki, Artur Popławski, Sebastian Wojciechowski

Sędziował: Tomasz Frąk (Polska).