Biało-czerwony Bełchatów

Biało-czerwone tłumy zmierzały we wtorkowy wieczór na plac Narutowicza, gdzie wszyscy wspólnie mogli oglądać mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej. Powstała tam Strefa Kibica umożliwiła w tak ważnej chwili poczucie wspólnoty i dumy z biało-czerwonych, choć końcowy wynik pozostawił wiele do życzenia.

W spotkaniu inaugurującym udział Polski na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej lepsi byli rywale. Senegal pokonał „Orły” Adama Nawałki 2:1, ale zdaniem wielu kibiców będących w centrum miasta, jest jednak nadzieja w tym chwilowym smutku. Wspólne przedsięwzięcie magistratu i Miejskiego Centrum Sportu okazało się strzałem w dziesiątkę, choć nie obyło się bez kłopotu technicznego.

Prawdą jest, że telebim, który miał być dobrze widoczny dla wszystkich zainteresowanych, umiejscowiony został tego dnia za nisko. Problem powstał w takim momencie montażu, w którym nie było możliwości cofnięcia usterki. Podjęliśmy wszelkie możliwe działania aby aby mecz został wyświetlony na najwyższej możliwej wysokości. Zapewniamy jednak, że w kolejnych dniach mundialowych pokazów obędzie się już bez takich problemów i ekran będzie na odpowiedniej wysokości.

Wtorkowy dzień z reprezentacją Polski rozpoczął się już na pięć godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego, wtedy też w strefie konsol zaczęło być już tłoczno. Zainteresowanie możliwością przeżycia wirtualnych emocji nie malało ani przez moment, a na przygotowanych dwóch stanowiskach rozegrano wiele emocjonujących pojedynków. Kto wie, może pośród graczy był zwycięzca „Turnieju FIFA 18”? Najmłodsi również mogli spędzić aktywnie czas w strefie gier i zabaw oraz pomalować swe buzie w biało-czerwone barwy.

Kolejna okazja do spotkania się w bełchatowskiej Strefie Kibica już w niedzielę. Tego dnia o godz. 20 Polska zagra o przedłużenie swych mundialowych nadziei z Kolumbią, ale zabawa rozpocznie się już o 15. Następne wspólne emocje w centrum miasto to 28 czerwca (godz. 16:00 z Japonią). Zapraszamy!

24.06.2018 (niedziela)

15:00 – 20:00 Strefa PlayStation / FIFA18
18:00 – 20:00 Malowanie buziek dla dzieci
18:00 – 20:00 Konkursy i zabawy z prowadzącym (NAGRODY!)
17:00 – 20:00 Aktywna strefa dla dzieci
20:00 – 22:30 Pokaz meczu Polska – Kolumbia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *