Grafika przedstawia najważniejsze informacje dotyczące imprezy sportowej pn. "Piątka szyta na miarę", a w tle znajduje się historyczne zdjęcie bełchatowskiej Bawełnianki

Bieg Uliczny „Piątka szyta na miarę” już 17 października

Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie i Klub Biegaczy Spartakus Bełchatów organizują w trzecią niedzielę października Bieg Uliczny „Piątka szyta na miarę”. Oprócz indywidualnej rywalizacji na 5-kilometrowej trasie odbędzie się też Bieg Rodzinny. Zapisy już się rozpoczęły, a więc nie warto czekać, bo ilość miejsc jest ograniczona.

150 osób będzie mogło pobiec na dystansie 5 km

„Piątka szyta na miarę”, to bieg ulicami Bełchatowa na dystansie 5 km. Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę, 17 października o godz. 11:00 na Placu Narutowicza, gdzie również znajdować się będzie linia mety. Jedna pętla trasy będzie liczyć 2,5 km, a więc, aby ukończyć rywalizację, trzeba będzie przebiec dwa okrążenia.

Limit Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę” wynosi 150 osób. Prawo startu mają osoby, które do dnia 17 października 2021 r. ukończą 16. rok życia. Opłata startowa będzie wynosić 35 złotych, a do najlepszych trafią puchary i nagrody finansowe. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja.

Nowością będzie rodzinny bieg

Pięć minut później na tę samą trasę biegową, ale na dystansie 2,5 km wyruszą trzyosobowe rodziny w ramach wydarzenia towarzyszącemu biegowi „Piątka szyta na miarę”. Jedno okrążenie będzie mogło pokonać maksymalnie 20 zgłoszonych drużyn. Bieg Rodzinny będzie polegał na tym, że mogą w nim wystartować jedynie rodziny z dzieckiem, a co najmniej jeden z członków zespołu, czyli rodzic musi być pełnoletni. Ponadto taka też osoba jest wyznaczona na kapitana drużyny.

Rodziny chcące sprawdzić swoją biegową dyspozycję mogą to zrobić, ponosząc opłatę startową w wysokości 40 złotych. Prowadzona będzie klasyfikacja trzech najlepszych rodzin, ale puchar trafi do tej, która spisze się najlepiej.

Dodatkowe informacje

Bieg Uliczny „Piątka szyta na miarę” i wydarzenie towarzyszące, jakim jest Bieg Rodzinny, ma na celu popularyzację biegów jako najbardziej dostępnej formy rekreacji fizycznej, promocję miasta Bełchatowa, jego historii i tradycji, a także promocję zdrowego trybu życia oraz dbałości o zdrowie.

Limit czasowy ukończenia obu biegów wynosi 50 minut. Biuro zawodów będzie umiejscowione na Placu Narutowicza od godz. 8:30 do godz. 10:00, gdzie będzie prowadzona weryfikacja zawodników i zostaną wydane pakiety startowe. Tam każdy zawodnik i członek rodziny otrzymuje numer startowy z chipem do pomiaru czasu, agrafki do przypięcia numeru startowego, wodę, upominek od organizatorów oraz po ukończeniu zmagań medal i słodką przekąskę. Nagrody zostaną wydane jeśli uczestnik osobiście stawi się na ceremonii ich wręczenia, która odbędzie się po zakończeniu biegu.

Zapisy już ruszyły i są prowadzone do środy, 13 października do godz. 23:59 za pośrednictwem strony internetowej www.e-gepard.eu. Jeżeli ilość miejsc nie zostanie w pełni wykorzystana, to będzie istniała możliwość zapisania się do biegów w niedzielę, 17 października 2021 roku.

Organizatorem tego wydarzenia jest: Klub Biegaczy Spartakus Bełchatów, Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Odpowiedzi na wszelkie pytania i informacje można uzyskać pod adresami e-mail: kbspartakus@wp.pl i kontakt@mcs.belchatow.pl, a także pod numerami telefonów: 517-187-866, (44) 737-81-25 oraz (44) 737-81-26.

Ważne informacje dotyczące Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę” i Biegu Rodzinnego można znaleźć pod poniższymi linkami:

Regulamin
Załącznik nr 1 – upoważnienie do odbioru pakietu startowego

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *