Czas na podsumowanie Turnieju Masters oraz całego cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022. Kto był najlepszy w poszczególnych kategoriach?

W ostatni weekend września tj. w sobotę, 24 i w niedzielę, 25 września odbyły się rozgrywki kończące bieżący sezon Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022. Pojedynki w ramach tej rywalizacji odbywały się na Miejskich Kortach Tenisowych znajdujących się przy ulicy Edwardów 8 w Bełchatowie.

Turniej Masters był szansą do spotkania się na ceglanej mączce osób, które w poszczególnych klasyfikacjach zajmowały po pięciu edycjach Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022 miejsca w czołowej „8”. Przypomnijmy, że rozgrywki te były prowadzone w weekendy w okresie od maja do września bieżącego roku. W Turnieju Masters udział wzięli tenisiści w dwóch kategoriach: OPEN Mężczyzn oraz „+50 mężczyzn”.

W kategorii OPEN Mężczyzn do rywalizacji przystąpiło 8 graczy podzielonych na dwie grupy czteroosobowe, czyli maksymalna dozwolona ilość. Zwycięzcą został Tymoteusz Piwowarski, który pokonał w finale Dawid Furmaniuka 2:0 (7/6, 6/4). Warto dodać, że Furmaniuk w klasyfikacji Grand Prix zajął 10. miejsce z 75 punktami, lecz ze względu na brak możliwości przystąpienia do Turnieju Masters wyżej sklasyfikowanych zawodników mógł wziąć udział w ostatnim turnieju Grand Prix Bełchatowa 2022 roku. Z kolei Tymoteusz Piwowarski w całej klasyfikacji zajął ostatecznie 3. miejsce z sumą 270 punktów. Mecz o 3. miejsce turnieju Masters nie był rozgrywany i ex-aequo to miejsce zajął zwycięzca klasyfikacji Grand Prix Mariusz Strojkowski, który wywalczył łącznie 360 punktów wraz z Mateuszem Stanowskim, który w cyklu Grand Prix zajął 4. miejsce z sumą punktów 240. Na 2. pozycji uplasował się Karol Krupa, który zdobył 295 oczek, startując w czterech turniejach cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022.

W kategorii „50+” mężczyzn w Turnieju Masters wzięło udział 5 graczy. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcą bez ani jednej porażki został Zbigniew Maruszak, który jednocześnie został też sklasyfikowany na 2. miejscu całego cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym. 2. miejsce w Turnieju Masters przypadło dla Krzysztofa Drzewosza (3. miejsce w całym cyklu Grand Prix), a 3. miejsce przypadło Jackowi Piwowarskiemu (4. miejsce w całym cyklu Grand Prix). W klasyfikacji Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym zwyciężył Edwin Misztal.

Tak jak wyżej wspominaliśmy, w Turnieju Masters nie odbyła się rywalizacja w kategorii OPEN Kobiet. Zwyciężczynią w tej klasyfikacji została Izabela Stępień z ilością 450 punktów, 2. miejsce wywalczyła Agnieszka Strojkowska, która zdobyła 435 punktów, a 3. lokatę zajęła Edyta Elertowicz z sumą 300 punktów.

W grze deblowej w Turnieju Masters odbył się jeden pojedynek, był to jednocześnie mecz finałowy. Zmierzyła się w nim para Sylwester Sitkowski / Mateusz Stanowski która pokonała 2:0 (6/4, 6/1) duet Dawid Furmaniuk / Mariusz Strojkowski.

Turniej gry podwójnej w ogólnej klasyfikacji Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemny 2022 zwyciężył Kamil Rybak z sumą 300 punktów. Drugie miejsce w klasyfikacji ex-aequo z sumą 240 punktów zajęli Mateusz Stanowski oraz Sylwester Sitkowski.

Klasyfikacja poszczególnych kategorii w ramach całego cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022 dostępna jest TUTAJ.

Łącznie w ciągu ponad czterech miesięcy udział w poszczególnych edycjach cyklu Grand Prix Bełchatowa 2022 w tenisie ziemnym wzięło 37 osób, z czego 6 to kobiety, a 31 to mężczyźni.

Przypominamy, że Miejskie Korty Tenisowe przy ulicy Edwardów 8 są przez cały czas dostępne dla mieszkańców Bełchatowa i okolic. Od poniedziałku do piątku, można z nich korzystać w godzinach 9:00 – 21:00, a w sobotę i niedzielę od godziny 8:00 do 16:00. Więcej szczegółów nt. tego obiektu można znaleźć TUTAJ.