DŻEM z koncertem w Bełchatowie!

Legenda polskiej muzyki rockowej i bluesowej, zespół Dżem zagra w Bełchatowie! Jeden z ważniejszych krajowych zespołów wystąpi dla swoich fanów w „Energii” 7 kwietnia (godz. 19), a bilety na to muzyczne wydarzenie są już w sprzedaży.

Początek Dżemu datuje się na rok 1973, kiedy to raczej niezobowiązująco grywali ze sobą bracia Beno (gitara basowa) i Adam (gitara) Otrębowie, Paweł Berger (piano) i Aleksander Wojtasiak (perkusja). Następnie dołączył do nich Ryszard Riedel, który wraz z Leskiem Falińskim stali się siłą napędową zespołu. Album debiutancki „Cegła” ukazał się w 1985 roku, a od tamtej pory ich bogata dyskografia tylko się powiększała. Zespół do dnia dzisiejszego cieszy się dużą popularnością, a stworzona i grana przez nich muzyka niesłabnącym zainteresowaniem.


W roku 2016 Dżem wrócił – po 23 latach nieobecności – na Rawę Blues

Nazwa zespołu wywodzi się od słowa „Jam”, z cyklu imprez „Jam Session”, które po dziś dzień cieszą się bardzo dużą popularnością. Początkowo zespół przyjął nazwę angielską lecz ostatecznie został przy polskiej. Najpopularniejsze utwory zespołu to m.in. „Wehikuł czasu”, „List do M.”, „Sen o Victorii” czy „Do kołyski”. Część z nich, jeśli nie wszystkie, będzie można usłyszeć w Bełchatowie. Obecni członkowie Dżemu to Maciej Balcar, Beno Otręba, Adam Otręba, Jerzy Styczyński, Zbyszek Szczerbiński oraz Janusz Borzucki.

Sprzedaż biletów odbywa się TUTAJ oraz w hali „Energia” i na Lodowisku Miejskim. Nominalna cena biletu to 60 zł.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *