Dzieci czekają na igrzyska

Już po raz 26. bełchatowskie przedszkola samorządowe przystąpią do rywalizacji sportowej w ramach Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków. 19 kwietnia br. w hali „Energia” spotkają się młodzi sportowcy, którzy powalczą w kilku konkurencjach sportowych pod hasłem „Sport to podstawa i dobra zabawa”.

Igrzyska Przedszkolaków to impreza, którą pamięta wiele pokoleń bełchatowian, a która pozwoli kolejnym pięcio- i sześciolatkom powalczyć o szczególne puchary. Te przyznawane będą np. za zwinność, spryt, dokładność, uczciwość i ambicję. W chwili gdy młodzi sportowcy będą pokonywali kolejne przeszkody, z trybun w sposób kulturalny i kolorowy wspierać ich będą koleżanki i koledzy.

Każda reprezentacja przedszkola składać się będzie z dwunastu zawodników startujących i dodatkowo dwóch rezerwowych, dla których przygotowanych będzie osiem konkurencji. Wśród nich m.in. emocjonujący slalom z ringo, wyścig z pałeczką sztafetową, zabawa z piłką do siatkówki i koszykówki oraz „szybki kelner”, „zajęczy skok” bądź „zwinna piłka” polegająca m.in. na toczeniu piłki lekarskiej.

Igrzyska rozpocznie oficjalne odpalenie znicza, wprowadzenie okolicznościowej flagi i odśpiewanie hymnu. W tym roku również przedszkolakom towarzyszyć będą znamienici  sportowcy naszego miasta. Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków po raz drugi będą miały miejsce w hali „Energia”, a pieczę nad ich organizacją sprawuje Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Gospodarzem tegorocznej imprezy jest Przedszkole Samorządowe nr 1.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024