Efektowne przejazdy i duża dawka adrenaliny. Tak wyglądała 6. runda ogólnopolskiej edycji zawodów „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”

W ubiegłą sobotę, 13 sierpnia pumptrack przy ulicy Turkusowej na osiedlu Binków w Bełchatowie wypełnił się sympatykami ekstremalnej jazdy na rowerach. Wszystko to w ramach 6. rundy ogólnopolskiego cyklu zawodów pn. „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. Zmagania były prowadzone w pięciu kategoriach: PRO, Kobiety, Amator, Junior oraz Kids, a udział w rywalizacji wzięło 79 osób. W dwóch kategoriach bełchatowianie stanęli na podium, z czego w jednej na najwyższym jego stopniu.

Sobotnia impreza sportowa na bełchatowskim pumptracku rozpoczęła się treningami już od godziny 14:00. Każdy z uczestników, który odebrał pakiet startowy, miał możliwość w ustalonych ramach czasowych danej kategorii, sprawdzić nawierzchnię wykonując próbne przejazdy.

Po dwugodzinnej jeździe treningowej przyszedł czas na oficjalne otwarcie zawodów, którego dokonał Pan Paweł Woźniak. Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie symbolicznym machnięciem flagą w szachownicę otworzył 6. rundę zawodów „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” i tym samym wystartował pierwszego uczestnika w kategorii Kids.

Od początku nie brakowało emocjonujących przejazdów i walki o najlepsze czasy w jazdach eliminacyjnych, gdzie każdy miał po dwie próby, a o ewentualnym awansie do fazy play-off decydował czas szybszego przejazdu. Po dwóch godzinach rywalizacji i dłuższej przerwie na podliczenie wyników i rozpisanie drabinki rozpoczęły się jazdy decydujące o awansie do kolejnych faz zawodów. Z czasem adrenalina wśród zawodników i kibiców zgromadzonych na pumptracku przy ulicy Turkusowej na osiedlu Binków w Bełchatowie wzrastała.

Kategorię Kids złożoną z 5 uczestników wygrał Kajetan Rogowiec z Bielska-Białej, który w finale z czasem 23,38s był lepszy od Ryszarda Mikuła z klubu SPARK Nowa Sól (czas: 25,96s). Na 3. miejscu uplasował się bełchatowianin Leon Dzieja z wynikiem 27,15s, który w ostatnim przejeździe był lepszy od Ksawerego Chmielowca z Jeleniowa (czas: 31,97s). Piąty był również mieszkaniec Bełchatowa brat Leona – Wiktor Dzieja.

W kategorii Junior do rywalizacji zgłosiły się 23 osoby. Zwyciężył Sebastian Witczak z Bełchatowa, który w finałowym przejeździe uzyskał rezultat 21,42s i był tym samym lepszy od Krzysztofa Kotyrba z ekipy GoBike.PRO Rybnik (czas: 21,95s). Na najniższym stopniu podium znalazł się Szymon Przeczek z Lucan BMX Dublin z rezultatem 22,96s, który w jeździe o 3. pozycję pokonał Oskara „Ozzyego” Mazelanika z teamu Nutria Hunters Bogunice.

Rywalizacja w kategorii Amator zgromadziła 42 zawodników, którzy toczyli zaciętą rywalizację o końcowy triumf. Wygrał Bogdan Seweryn z Kudowy-Zdrój z wynikiem 19,21s, pokonując w finale Mikołaja Pysznego z Rybnika (czas: 21,17s). Na 3. lokacie znalazł się Wiktor Przybyła, z ekipy Kompocie Flow Łódź z wynikiem 20,79s, który był lepszy od Pawła Litvina z Siechnic (czas: 20,92s).

W gronie Kobiet do zmagań zgłosiły się 3 zawodniczki i to one stoczyły pomiędzy sobą decydującą rywalizację. Zwycięstwo odniosła Olga Biegun z teamu KS MMS Dendysski z rezultatem 21,82s, a 2. miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Helena Sawicka z czasem 22,75s. Na trzecim stopniu podium stanęła Zuzanna Patyk z Oświęcimia.

Kategorię PRO obsadzoną 6 mocnymi zawodnikami wygrał natomiast krakowianin Piotr Roszkowski z wynikiem czasowym 18,35s, wyprzedzając Bartosza Giemzę w finałowym starciu. Przedstawiciel GoBike.PRO Rybnik przegrał o zaledwie 0,05s. Na 3. pozycji uplasował się Artur Więcławek z ekipy Bike Universe Gravity Revolt z wynikiem 18,82s, jadąc szybciej w decydującym wyścigu od Piotra Talara (czas: 19,49s).

Najlepsi, którzy stanęli na podium z rąk Wiceprezydenta Miasta Bełchatowa Pana Łukasza Politańskiego oraz Dyrektora Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Pana Pawła Woźniaka odebrali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe.

Dotychczas w ramach ogólnopolskiego cyklu zawodów pn. „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” odbyły się już zmagania w Kudowie-Zdroju, Żyrardowie, Polance Wielkiej, Nysie, Stalowej Woli i ostatnio w Bełchatowie. Przed nami jeszcze rywalizacja w Rybniku – Wiśniowcu 27 sierpnia 2022 roku, a także ostatnia runda i następnie jazdy finałowe w Nowej Soli 4 września 2022 roku. Więcej szczegółów dotyczących całego cyklu znaleźć można na stronie internetowej www.pompuje.pl. Tam również znajdują się linki do zapisów i wyników poszczególnych edycji, jak i klasyfikacji generalnej.

Organizatorem tego wydarzenia była Fundacja Sfera Sportu, a współorganizatorami: Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *