Garść informacji przed triathlonem

Lotto Triathlon Energy zawita do Bełchatowa już po raz trzeci. Impreza odbędzie się w niedzielę 21 lipca. Organizatorzy przewidzieli rywalizację na trzech dystansach: 1/2, 1/4 i 1/8 IM, indywidualnie i w sztafetach.

Biuro zawodów będzie mieścić się w Hali Energia przy ul. Dąbrowskiego 11. Biuro to będzie czynne w sobotę od 15:00 do 20:30 oraz w niedzielę od 6:30 do 9:00. Poniżej garść najważniejszych informacji podanych przez www.triathlonenergy.pl

Aby samodzielnie odebrać pakiet startowy należy:

 • podać przydzielony numer startowy (numer znajdziesz w systemie zapisów);
 • okazać dokument ze zdjęciem;
 • okazać licencję Polskiego Związku Triathlonu lub innej federacji ITU (w aplikacji PZTri, zdjęcie licencji lub licencja);

Aby odebrać pakiet startowy dla innego zawodnika należy:

 • podać przydzielony numer startowy (numer znajdziesz w systemie zapisów);
 • przekazać podpisaną kartę zawodnika (jak pobrać kartę zawodnika?) – tylko oryginalne karty wydrukowane z systemu!!!;
 • przekazać podpisane upoważnienie do odbioru pakietu startowego (druk upoważnienia);
 • okazać licencję Polskiego Związku Triathlonu lub innej federacji ITU (w aplikacji PZTri, zdjęcie licencji lub licencja);

Aby odebrać pakiet startowy dla sztafety należy:

 • podać przydzielony numer startowy sztafety (numer znajdziesz w systemie zapisów);
 • przekazać kartę zawodnika dla KAŻDEGO członka sztafety (karta zawodnika sztefety)
 • okazać dokument tożsamości osoby odbierającej pakiet startowy (jeden z uczestników sztafety)

W Bełchatów LOTTO Triathlon Energy na dystansach 1/2IM i 1/4IM mogą wystartować wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu zawodów będą miały ukończone 18 lat. Na dystansie 1/8IM mogą wystartować osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończone 16 lat, ale warunkiem jest dostarcznie zgody podpisanej przez rodziców lub opiekunów prawnych (druk oświadczenia rodziców lub opiekunów prawnych).

UWAGA! W zawodach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które otrzymały numer startowy i są na liście startowej. Nie wolno przekazywać numeru startowego osobom postronnym.

Odprawa techniczna dla zawodników wszystkich dystansów odbędzie się w sobotę 20 lipca o godzinie 19:00 na hali Energia w Bełchatowie. Zachęcamy do udziału w odprawie wszystkich zawodników, w szczególności debiutantów, przekażemy podczas odprawy ważne praktyczne informacje związane ze startem w zawodach i pokonaniem każdego etapu. Zostaną także omówione przepisy dotyczące rywalizacji w triathlonie.

Dokumentem niezbędnym do odbioru pakietu startowego na imprezach cyklu LOTTO Triathlon Energy 2019 obok dokumentu tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy) jest licencja Polskiego Związku Triathlonu.

Licencja wystąpuje w dwóch wersjach: rocznej i dziennej. Koszt licencji rocznej to 100 pln. Więcej o licencji rocznej można przeczytać TUTAJ

Licencja dzienna ważna na określone zawody to koszt 20 pln. Więcej informacji o licencji dziennej znajdziecie TUTAJ

Podczas zawodów cyklu LOTTO Triathlon Energy będzie możliwość zakupu licencji dziennej w biurze zawodów na stoisku Polskiego Związku Triathlonu. Opłatę za licencję można dokonać gotówką jak również kartą kredytową.

UWAGA! Licencji nie muszą posiadać zawodnicy startujący w sztafetach!!!

Strefa zmian będzie otwarta dla zawodników w następujących godzinach:

 • sobota, 20 lipca w godzinach 17:00 – 21:00;
 • niedziela, 21 lipca od 6:30 – 11:00, z zastrzeżeniem, że zawodnicy muszą opuścić strefę zmian najpóźniej 30 minut przed startem, zawodnicy innych dystansów nie mogą utrudniać poruszania się w strefie zmian zawodników startujących;

Do strefy zmian wstęp mają wyłącznie zawodnicy posiadający założoną opaskę na rękę, która znajduje się w pakiecie startowym. Rowery wprowadzane do strefy zmian muszą mieć naklejony numer na sztycę podsiodłową. Aby odebrać rower po zawodach trzeba koniecznie posiadać: założoną na rękę opaskę oraz posiadać numer startowy.

Sugerujemy pozostawienie rowerów w strafie zmian w sobotę.

Transport dla zawodników – Shuttle Bus T2 –> T1

W sobotę z miasteczka triathlonowego w centrum Bełchatowa (przystanek przed wejściem do T2, obok Urzędu Miasta) kursować będą specjalne bezpłatne autobusy. Odjazdy autobusów w niedzielę dostosowane są do godzin startu poszczególnych dystansów:

6:45 – kurs dedykowany zawodnikom dystansu 1/2 IM

8:30 – kurs dedykowany zawodnikom dystansu 1/4 IM

9:20 – kurs dedykowany zawodnikom dystansu 1/8 IM

Uwaga! Pierwszeństwo wsiadania do autobusów mają zawodnicy. Autobusy nie zabierają zawodników z rowerami. 

Transport powrotny dla pływaków w sztafetach oraz kibiców – wyjazd z T1 około 10:10 (dla zawodników i kibiców dystansu 1/2) oraz około 12:15 po opuszczeniu strefy zmian przez ostatniego zawodnika dystansu 1/8 IM (dla dystansu 1/4 i 1/8).

WAŻNE!

Z uwagi na zapewnienie odpowiedniej ilości autobusów prosimy zawodników zainteresowanych transportem na start w niedzielę rano o przesłanie maila na adres transport@TriathlonEnergy.pl do środy (17 lipca, do godziny 20:00). W mailu należy podać swój numer startowy.

Worek mokry – strefa zmian T1

W worku w strefie T1 należy umieścić wszystko co będzie potrzebne na etapie rowerowym. Oklejony worek należy powiesić na wieszaku w miejscu oznaczonym numerem startowym zawodnika.

Buty rowerowe i kask mogą być pozostawione na rowerze, ale tylko pod warunkiem, że buty są na stałe wpięte w pedały. NIE MA MOŻLIWOŚCI POZOSTAWIANIA JAKICHKOLWIEK RZECZY OBOK ROWERU. Wszystkie rzeczy zostaną uprzątnietę przez służby organizatora. 

Po ukończeniu pływania i przebraniu się, wszystkie rzeczy z etapu pływackiego (pianka, okularki, czepek, itp.) należy umieścić w worku, a następnie worek wyrzucić do kosza znajdującego się przy wyjściu z przebieralni. Organizator nie bierze odpowiedzialności za rzeczy pozostawione poza workiem oraz za worki, które nie zostały zawiązane.

Wszystkie worki pozostawione w strafie zmian T1 (zarówno worek niebieski jak i worek depozytowy) zostaną przewiezione przez Organizatora do strefy zmian T2. Zawodnicy nie mają konieczności powrotu do strefy zmian T1 po ukończeniu zawodów.

Worek suchy – strefa zmian T2

Rzeczy na trasę biegową zostawiamy w strefie T2 na placu Narutowicza w Bełchatowie. Wszystkie rzeczy muszą zmieścić się w czerwonym worku, który znajduje się w pakiecie startowym. Worek oklejony numerem startowym należy powiesić na wieszaku w miejscu oznaczonym numerem startowym zawodnika.

Parkingi dla zawodników i kibiców

W Bełchatowie – możliwe jest parkowanie samochodów na parkingach przy hali Energia, ul. Dąbrowskiego 11 (odległość do mety i strefy zmian T2 około 750 m) oraz przy stadionie miejskim przy ulicy Sportowej (odległość do strefy T2 około 1,1 km).

Przy starcie na Słoku – parking przy hotelu Wodnik, dojazd od strony miejscowości Łękawa i drogi wojewódzkiej 484 drogą przez las.

Depozyt przed startem

W pobliżu strefy zmian T1 będzie się znajdował depozyt dla zawodników. Możliwość pozostawienia rzeczy w depozycie w godzinach 8:15 – 11:15. Po ukończeniu zawodów rzeczy z depozytu zostaną przewiezione do T2 i będą wydawane na podstawie opaski oraz numeru startowego. Nie wyrzucajcie numeru startowego po ukończeniu zawodów, bowiem oprócz depozytu jest on również podstawą do odbioru Waszego sprzętu ze strefy zmian oraz posiłku regeneracyjnego po zawodach.

Przypominamy harmonogram imprezy
i godziny startów w niedzielę 21 lipca 2019:

8:30 Oficjalne otwarcie Bełchatów LOTTO Triathlon Energy (okolice startu na Słoku)
8:45 START – dystans 1/2 IM, sztafeta 1/2 IM
10:30 START – dystans 1/4 IM, sztafeta 1/4 IM
11:30 START – dystans 1/8 IM, sztefata 1/8 IM
15:00 rozpoczęcie dekoracji Bełchatów LOTTO Triathlon Energy
16:30 zamknięcie tras wszystkich dystansów
15:00 – 17:00 – odbiór rowerów i worków ze strefy zmian

Na trasie będą się znajdowały 3 punkty odżywcze – 1 na trasie rowerowej i 2 na trasie biegowej. W punktach odżywczych na trasie rowerowej będzie dostępna: woda w butelkach. Na trasie biegowej w punktach odżywczych będą dostępne: woda w kubeczkach, napój izo w kubeczkach oraz banany (bufet przy strefie zmian) oraz woda w kubeczkach (bufet przy nawrocie na 2,6 km). Bufet na mecie będzie oferował zawodnikom: wodę w kubeczkach, napój izotoniczny w kubeczkach, owoce.

Dodatkowo na mecie w strefie finiszera, każdy zawodnik będzie mógł skorzystać z basenów regeneracyjnych oraz skonsumować posiłek regeneracyjny. Dodatkowo każdy zawodnik otrzyma w strefie regeneracji piwo.

Organizatorzy:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *