Gimnazjalne ściganie na ściance

Dobiegła końca pierwsza edycja „Mistrzostw Bełchatowa we wspinaczce na czas”, której organizatorem było Miejskie Centrum Sportu. Tydzień temu na ściance rywalizowały szkoły podstawowe.

W kategorii gimnazjów na dwóch drogach trudności o medale walczyło sześciu zawodników z dwóch szkół – Publicznego Gimnazjum nr 1 i 2. Najlepszy był Miłosz Kapica z „jedynki” ze średnią czasów 9,34 s. Wraz z kolegami odebrał również puchar dla najlepszej szkoły.

 
Miejsce drugie i trzecie zajęli przedstawiciele „dwójki” – Jakub Czajka i Kacper Broś. – Te zawody to zupełnie coś nowego w ofercie dla naszych szkół. Po zawodach chłopcy stwierdzili, że to jest doskonała zabawa i świetne rozwiązanie. Pierwsze ich komentarze były takie, że spróbują podjąć to nowe wyzwanie i mają w planach rozpocząć zabawę na tej ściance – mówił po zawodach Grzegorz Bodnar, nauczyciel w-f w PG 2 i prezes Bełchatowskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Jako BSZS chcemy również wychodzić poza te znane sporty drużynowe, jak np. piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka czy koszykówka. Te zawody to była ciekawa propozycja, którą z chęcią przyjęliśmy i wraz z Miejskim Centrum Sportu włączyliśmy się w ich organizację – uzupełnia Bodnar. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali przedstawiciele Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego „AS”.

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych:

  1. Miłosz Kapica (PG 1, śr. czasów 9,34 s)
  2. Jakub Czajka (PG 2, 10,59 s)
  3. Kacper Broś (PG 2, 10,68 s)
  4. Maciej Miedwiediew (PG 1, 10,85 s)
  5. Paweł Pyjor (PG 2, 11,92 s)
  6. Filip Wasiel (PG 1, 12,21 s)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024