GKS Bełchatów po ponad półrocznej przerwie wraca do gry na murawę Stadionu Miejskiego. „Brunatni” będą występować w rozgrywkach Betcris IV ligi grupy łódzkiej

Po trudnych miesiącach dla całego środowiska piłkarskiego związanego z GKS Bełchatów miejscowy klub wraca do gry na poziomie Betcris IV ligi grupy łódzkiej. Wraz z nim powracają do swojego „domu”, czyli na trybuny Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej 3 sympatycy „Brunatnych”. Dla wielu kibiców biało-zielono-czarnych i osób pracujących w klubie jest to nowy rozdział w 45-letniej historii GKS. Najbliższy mecz odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia o godzinie 18:00, a rywalem bełchatowian w meczu 1. kolejki będzie zespół MGKS Skalnik Sulejów.

Ostatni swój oficjalny mecz GKS Bełchatów na miejskim obiekcie rozegrał 5 grudnia 2021 roku. Wówczas przeciwnikiem na poziomie eWinner 2. Ligi był Ruch Chorzów, a po emocjonującym spotkaniu, a szczególnie jego końcówce gospodarze zwyciężyli 2:1. Nikt wtedy nie dopuszczał myśli, że wiosną po płycie głównej boiska przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie nie będą biegać zawodnicy reprezentujący barwy GKS. Sytuacja potoczyła się tak, że na kilka dni przed startem rundy wiosennej wydano komunikat o stanie spółki, a co za tym idzie, klub ogłosił upadłość. W meczach wiosennych kibice swoją obecnością na meczach wspierali występujący na poziomie piotrkowskiej KEEZA Klasy Okręgowej zespół rezerw Fundacji Akademia GKS.

W tym czasie prowadzono już liczne rozmowy, organizowano spotkania i planowano, jak ma wyglądać kontynuowanie tradycji GKS, w tym szczególnym dla klubu okresie, kiedy obchodzi on swoje 45-lecie istnienia. Kilkumiesięczne działania przyniosły pożądane efekty. Fundacja Akademia GKS Bełchatów zgłosiła seniorski zespół do czwartoligowych rozgrywek, a Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” przy bardzo dużym wsparciu najwierniejszych kibiców zakupiło autorskie prawa majątkowe i prawo ochronne do znaku słowno-graficznego „GKS Bełchatów”. Wszystkie te działania pozwoliły zrealizować cel, jakim był powrót klubu do ligowych występów.

Tym samym bełchatowianie muszą odnaleźć się w nowych realiach. Pojedynki w ramach Betcris IV ligi grupy łódzkiej w sezonie 2022/2023 będą pełne emocji za sprawą wielu drużyn, które aspirują do walki o awans na wyższy szczebel rozgrywkowy. Głównym kandydatem jest GKS Bełchatów, który może spodziewać się w każdym starcu pełnej mobilizacji do zdobycia punktów przez rywali. Jednakże „Brunatni” będą mogli tradycyjnie liczyć na wsparcie swoich fanów, którzy już zapowiedzieli obecność na pierwszym meczu, który zostanie rozegrany w sobotę, 6 sierpnia o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie. Rywalem GKS będzie MGKS Skalnik Sulejów.

Nowy zespół GKS złożony jest w głównej mierze z młodych zawodników, a także wychowanków tego klubu. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka mają więc przed sobą do rozegrania wymagające 38. kolejek ligowych, a to za sprawą tego, że na czwartoligowym poziomie w stawce znajduje się aż 20 zespołów, a w tym m.in.: KS Kutno, Sokół Aleksandrów Łódzki, Omega Kleszczów, RKS Radomsko, Orkan Buczek, Boruta Zgierz, Ceramika Opoczno, czy Widzew II Łódź.

Bełchatowski klub przygotował również cennik biletów i karnetów na rundę jesienną sezonu 2022/2023. W tym okresie przy ulicy Sportowej 3 miejscowy GKS rozegra 10 spotkań ligowych. Karnet na całą rundę na trybunę wschodnią kosztuje 45 złotych, a na trybunę zachodnią koszt karnetu normalnego to kwota 90 złotych, ulgowego – 50 złotych. Z kolei pojedyncze bilety, to 5 złotych za wejściówkę ulgową i 10 złotych za bilet normalny.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego regionu do tego, aby wspierali w odbudowie GKS Bełchatów, biorąc udział w meczach domowych na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie.

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *