Na zdjęciu widoczny zawodnik ośrodka Kibice Razem Polonia Warszawa w trakcie VIII turnieju ośrodków "Kibice Razem" próbujący ominąć z piłką zawodnika ośrodka Kibice Razem Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok zwycięzcą VIII edycji turnieju „Kibice Razem”

Ośrodek Kibice Razem Jagiellonia Białystok wykazał się najlepszą sprawnością i umiejętnościami piłkarskimi w VIII edycji turnieju ośrodków „Kibice Razem”. Na podium znalazła się także ekipa GKS Tychy oraz Polonii Warszawa. Gospodarz turnieju, czyli GKS Bełchatów w klasyfikacji końcowej uplasował się w środku stawki na 8. pozycji.

To już kolejny rok z rzędu kiedy organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić dwudniowy turniej ośrodków „Kibice Razem” w centrum Polski na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wawrzkowizna” nieopodal Bełchatowa. To wydarzenie jest skierowane do 10-latków z 18 ośrodków z terenu całej Polski takich jak: GKS Bełchatów, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Arka Gdynia, GKS Tychy, Miedź Legnica, Górnik Zabrze, Korona Kielce, Lech Poznań, Motor Lublin, Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów, Sandecja Nowy Sącz, Pogoń Szczecin, Odra Opole, Stal Stalowa Wola, Stal Mielec i Polonia Warszawa.

Głównym celem tego wydarzenia jest miłe spędzenie czasu przez najmłodszych na zakończenie wakacji, ale przede wszystkim nauka zdrowej i przyjaznej rywalizacji sportowej, kultury i poszanowania turniejowych rywali oraz poznania zasad fair play.

W środę, 25 sierpnia w godzinach popołudniowych po przyjeździe zawodniczek, zawodników, trenerów, opiekunów i koordynatorów ośrodków „Kibice Razem” na miejsce rozstrzygnięto rywalizację w konkurencjach ogólnosprawnościowych. Tutaj najlepsi okazali się przedstawiciele Jagiellonii Białystok, którzy o punkt wyprzedzili Stal Mielec. Na 3. miejscu plasowała się Polonia Warszawa. Gospodarz GKS Bełchatów zajmował 15. miejsce. Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na kolację w formie ogniska. Był to też czas na wspólną integrację dzieci z całego kraju.

Następnego dnia od samego rana występowały obfite opady deszczu, ale to nie przeszkodziło w rozegraniu turnieju piłkarskiego, który właśnie ze względu na warunki atmosferyczne rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem. Wydarzenia boiskowe spowodowały, że nastąpiło sporo zmian w końcowej klasyfikacji turnieju.

Pozycję lidera po pierwszym dniu utrzymali białostoczanie, którzy zgarnęli łącznie 182 punkty. Drugi był GKS Tychy, który dzięki dobrej grze w turnieju piłki nożnej awansował z 7. pozycji po pierwszym dniu zmagań ogólnosprawnościowych. 3. miejsce z dorobkiem 153 oczek utrzymała warszawska Polonia. Po turnieju piłki nożnej duży awans z 14. na 4. lokatę odnotowała Arka Gdynia, czyli zwycięzca ubiegłorocznej edycji turnieju ośrodków „Kibice Razem”. Bełchatowianie z kolei dołożyli w piłkarskich rozgrywkach 64 punkty i zajęli 8. miejsce z łączną sumą 128 punktów.

Po zakończeniu rywalizacji nadszedł czas na podsumowanie. Medale otrzymał każdy uczestnik VIII edycji turnieju „Kibice Razem”. Ponadto najlepszym, czyli przedstawicielom „Jagi” wręczono puchar, a do ekip z całego podium trafiły nagrody i pamiątki.

Wybrano też najlepszego bramkarza turnieju i nagrodzono najlepszego strzelca rozgrywek piłkarskich. Trzech golkiperów zachowało czyste konto przez cały turniej ośrodków „Kibice Razem”. Byli to bramkarze: GKS Bełchatów, GKS Tychy i Stali Stalowa Wola. Nagrody otrzymała cała trójka, ale statuetka trafiła do najmłodszego Mateusza Kurka z Tychów. Z kolei najskuteczniejszym zawodnikiem zmagań był przedstawiciel ośrodka Kibice Razem Arka Gdynia Hubert Kamiński, który łącznie zdobył 12 bramek.

VIII edycja turnieju ośrodków „Kibice Razem” była organizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej, czyli realizatora projektu „Kibice Razem”, który został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Organizację tego sportowego wydarzenia wspierało tradycyjnie już Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *