Kolejna edycja B15 za nami!

23. edycja Bełchatowskiej Piętnastki jest już historią. Na starcie biegu stanęło blisko 850 osób. Pogoda nie zachwycała z uwagi na dość niską temperaturę ale najważniejsze, że obyło się bez opadów i impreza mogła odbywać się bez zakłóceń. Do Bełchatowa przyjechało mnóstwo biegaczy z województwa łódzkiego ale także z innych zakątków Polski oraz miast partnerskich Bełchatowa, tj. z Pardubic i Csongradu.

Najpierw wystartowali uczestnicy biegu rekreacyjnego na 5 kilometrów. Bieg jest rekreacyjny tylko z nazwy. Wyniki już mówią co innego. Zwycięzcą został Marcin Kęsy z Poznania, który biegał w tempie 3:18 min/km osiągając świetny wynik 16:29. Rywalizacja o podium w tym biegu rozstrzygnęła się już na wcześniejszych kilometrach. Drugi na metę ze stratą 13 sekund wbiegł Łukasz Wojnicki z Kutna. Podium uzupełnił bełchatowianin Maciej Jagusiak, wielokrotny medalista naszych biegów. Jednym z uczestników biegu na 5 kilometrów był wicemarszałek Województwa Łódzkiego – Zbigniew Ziemba. Warto również wspomnieć, iż na starcie pojawiło się mnóstwo młodych zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego osiągając doskonałe rezultaty.

Wyniki biegu na 5 km

Bieg główny na 15 kilometrów wystartował w samo południe. Atestowana trasa biegu rozpoczyna się na ulicy Dąbrowskiego, bezpośrednio przed Halą Energia, w której zlokalizowane było biuro zawodów oraz zaplecze sanitarno – techniczne imprezy. Wśród kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Lisowska z Olsztyna, która osiągnęła świetny wynik 52:48. Na podium znalazły się również Olga Ochal z Bydgoszczy i Monika Kaczmarek z Łodzi.

Wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Ochal (Bydgoszcz) z czasem 48:36, który dał mu ponad półtorej minuty przewagi nad drugim Mateuszem Pawełczakiem (Złochowice) legitymującym się wynikiem 50:17. Podium zaś uzupełnił najlepszy spośród bełchatowian – Tomasz Owczarek, a jego rezultat to 50:19.

Drugie i trzecie miejsce na podium wśród biegaczy z Bełchatowa zajęli odpowiednio Michał Drążek i Krzysztof Nowak. Natomiast w klasyfikacji najlepszych bełchatowianek wygrała Sylwia Hałaczkiewicz przed Magdaleną Wujek i Moniką Drążek.

Wyniki biegu głównego na 15 km

23. Bełchatowska Piętnastka była zwieńczeniem projektu biegowego „Biegnij w łódzkie – w 80 km dookoła łódzkiego ” organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Biegnij w łódzkie – wyniki

Za nami również kolejna edycja Triady Bełchatowskiej, do której wliczane były: „Tropem Wilczym – Bieg Ku Chwale Żołnierzy Wyklętych”, 3. Bełchatowski Bieg Nocny i właśnie 23. Bełchatowska Piętnastka. Na liście laureatów można znaleźć doskonale znane w Bełchatowie nazwiska. Wśród mężczyzn na podium stanęli Piotr Kułak – I miejsce, Mateusz Krajda – II miejsce, Michał Drążek – III miejsce. Podium kobiet: Sylwia Hałaczkiewicz – I miejsce, Paulina Kołatek – II miejsce, Monika Drążek – III miejsce.

Triada Bełchatowska – wyniki

Bełchatowska Piętnastka to impreza, która zawsze znajduje się w kalendarzu biegowym pod koniec sezonu. Gromadzi na starcie setki biegaczy. Podobnie było również w tym roku. Bieg ukończyły 824 osoby. Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody rzeczowe, finansowe, a także pamiątkowe statuetki i puchary. Nagrody wręczali Wicemarszałek Województwa Łódzkiego – Zbigniew Ziemba, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa – Dariusz Matyśkiewicz oraz Prezes Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego – Artur Morawiec. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Bełchatowskiej Piętnastki, a także na wszystkie imprezy biegowe organizowane przez Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w 2020 roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *