boisko treningowe z trawą naturalną

Kolejne luzowanie obostrzeń w sporcie

Z początkiem maja nastąpił kolejny etap luzowania obostrzeń związanych z panującą pandemią COVID-19 na terenie całego kraju. Spadek zachorowań spowodował, że przedstawiono plan podejmowania kolejnych działań również w środowisku sportowym. Jeśli trend spadkowy dotyczący zakażeń koronawirusem utrzyma się, to można także oczekiwać powrotu publiczności na trybuny obiektów sportowych.

Stopniowe odmrażanie sportu

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski w środę, 28 kwietnia na konferencji prasowej przedstawili harmonogram luzowania obostrzeń w maju. Podejmowane w tym celu kroki są oparte o spadek liczby zachorowań na COVID-19.

Już od soboty, 1 maja na obiektach sportowych na świeżym powietrzu może znajdować się maksymalnie 50 osób. Dotychczas ta liczba wynosiła 25 i w przypadku obiektów administrowanych przez Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie dotyczyła Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej oraz boisk treningowych znajdujących się przy ulicy Staszica. To rozporządzenie dotyczy także Miejskich Kortów Tenisowych przy ul. Edwardów 8, które będą otwarte już od soboty, 8 maja.

W krytych obiektach sportowych takich jak Hala Energia dotychczas mogli trenować jedynie członkowie kadry narodowej, reprezentanci olimpijscy i paraolimpijscy, osoby uprawiające sport w ramach ligi zawodowej oraz dzieci i młodzież uczestniczące we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od soboty, 1 maja ulega to zmianie i mogą być prowadzone zajęcia dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, ale przy 50% obłożeniu obiektu.

Jeśli zgodnie z przewidywaniami rządzących liczba zachorowań na COVID-19 i zajętych łóżek w szpitalach będzie sukcesywnie malała to można w kolejnych tygodniach maja spodziewać się kolejnych zmian zgodnie z rozporządzeniami wydawanymi przez Radę Ministrów

Od soboty, 15 maja na terenie obiektów sportowych na świeżym powietrzu będzie możliwe zapełnienie 25% pojemności miejsc przeznaczonych dla publiczności, a od soboty, 29 maja kryte obiekty sportowe będą dostępne już dla wszystkich zainteresowanych, ale maksymalne obłożenie obiektu będzie mogło wynosić do 50% wraz z widownią.

Wszystkie szczegółowe zapisy można znaleźć w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 kwietnia 2021 roku.

Należy pamiętać, że we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych w dalszym ciągu obowiązuje zakrywanie nosa i ust za pomocą maseczki, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja. Od soboty, 15 maja zmianie może ulec noszenie maseczek na świeżym powietrzu. Jeśli wskaźnik zakażeń spadnie poniżej 15 na 100 tys. osób, to możliwe będzie zniesienie tego obowiązku.

Osoby, które chcą załatwić osobiste sprawy mogą to zrobić w naszej nowej siedzibie znajdującej się w budynku Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie. Komunikować się z nami można także za pośrednictwem adresu e-mail: kontakt@mcs.belchatow.pl lub pod numerem telefonu: (44) 737-81-25.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *