Kryterium za nami

Ponad 120 zawodników i zawodniczek w 10 kategoriach wiekowych wzięło udział w „Bełchatowskim Kryterium Kolarskim”. To pierwsza tego typu impreza organizowana przez Miejskie Centrum Sportu. Zawodnicy mieli do pokonania wielokrotność 2,5 kilometrowej pętli w zadanym limicie zegarowym – 45, 50 lub 60 minut. Po tym czasie następowało okrążenie finałowe determinujące zwycięzców.

Zawodnicy dopisali, a i pogoda okazała się być łaskawa, choć dzień wcześniej zapowiadano lekki deszcz. Impreza rozpoczęła się punktualnie o 10:00.

Cały wyścig podzielony był na cztery starty. Pierwszy z nich zgromadził kategorię AMATOR, oraz kategorie powyżej 70 i 80 lat. Najliczniejszą grupę amatorów wygrał Kamil Lewandowski, który odebrał również statuetkę za najlepszy wynik wśród zawodników z Bełchatowa.
Pozostałe kategorie wygrywali kolejno: Frankowski Mieczysław (M80+), Fajkowski Grzegorz (M70), Sujka Krzysztof (M60), Marzena Moniuszko (K30), Kizerwetter-Świda Magdalena (K40+), Adam Wolański (M50), Jach Adrian (M40), Barczyk Piotr (M30), Skowroński Adam (M20).

Miłym akcentem był udział i triumf w kategorii M50 Krzysztofa Sujki, olimpijczyka i wicemistrza świata w kolarstwie szosowym z 1978 roku.

Kolarze przyjechali do nas z całej Polski, a na liście startowej pojawili się reprezentanci Częstochowy, Warszawy, Łodzi, Pabianic, Koła czy Wadowic.

Miasto Bełchatów wraz z Miejskim Centrum Sportu było organizatorem sobotniego wyścigu. Bełchatowskie Kryterium Kolarskie to pierwszy etap cyklu „Klasyki Ziemi Łódzkiej” pod egidą Komisji Masters i Cyklosport. Pozostałe etapy to: Zduńska Wola 18.05, Opoczno 15.06, Aleksandrów Łódzki 16.06, Buczek 8.09.

Komplet wyników Bełchatowskiego Kryterium Kolarskiego:

www.akces-sport.pl/wyniki

Partnerzy i sponsorzy:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *