Lodowisko Miejskie/Rolkowisko

ul. Edwardów 6
97-400 Bełchatów
tel. 798 461 713 lub lodowisko@mcs.belchatow.pl

LODOWISKO MIEJSKIE mieści się w Bełchatowie przy ulicy Edwardów 6, obok Miejskich Kortów Tenisowych. Wybudowana pod halą namiotową w 2008 roku ślizgawka ma powierzchnię 874 m2 i może pomieścić jednocześnie około 120 jeżdżących osób, którzy swoją godzinną zabawę spędzają z muzycznym tłem.

[/trx_column_item][/trx_columns]
[/vc_column][/vc_row]

Lodowisko Miejskie w liczbach

Wymiary

Powierzchnia lodowiska w m2
1100
Powierzchnia tafli lodowej w m2
874

Inf. techniczne

Miejsca parkingowe
65

Ślizgawka, hokej, rozrywka

Lodowisko miejskie to popularne miejsce na zimowej mapie Bełchatowa. Sezon zwykle zaczyna się w listopadzie, a kończy pod koniec marca, dzięki czemu bełchatowianie mają 5 miesięcy na ślizganie się na lodzie. Na lodowisku odbywają się różne imprezy, głównie o charakterze sportowym lub rekreacyjnym. Niewysokie ceny biletów sprawiają, że tafla jest zawsze pełna miłośników lodowego szaleństwa.

Dzieci i młodzież szkolna z bełchatowskich szkół uczestniczy w zajęciach wychowania fizycznego na łyżwach. Stowarzyszenie UKS Niedźwiadek Hokej Bełchatów dwa razy w tygodniu prowadzi treningi hokeja na lodzie dla dzieci, natomiast ich starsi koledzy wieczorami prowadzą amatorskie rozgrywki hokejowe. Weekendami na lodowisku odbywają się zajęcia z jazdy figurowej na lodzie prowadzone przez Szkołę tańca na lodzie PIRUET, a cykliczne dyskoteki na ślizgawce pozwalają na chwilę rozrywki podczas rekreacji ruchowej.

Minione imprezy:

  • Mecze pokazowe hokeja na lodzie
  • Łyżwy na wesoło
  • Dyskoteki na lodzie
  • Szkoła jazdy figurowej

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image
Powiększenie ekranu
Kontrast