Lodowisko Miejskie będzie nowoczesne i funkcjonalne. Trwają prace remontowe w ramach drugiego etapu modernizacji

Kilka dni temu na Lodowisku Miejskim przy ulicy Edwardów 6 na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie rozpoczęły się prace związane z drugim etapem modernizacji tego obiektu. Pierwsze efekty wykonanych robót już są widoczne dla mieszkańców, bo miejska ślizgawka zyskała nowe pokrycie dachowe. To jednak nie koniec, bo w planie jest wiele innych ważnych prac, które są do wykonania.

Miejska ślizgawka zyska na estetyce dzięki robotom, które są tam obecnie wykonywane

Z końcem 2020 roku na terenie Lodowiska Miejskiego dobiegły końca prace związane z utworzeniem rolkowiska. Wówczas inwestycja polegała na wymianie podłoża na płytę betonową, modernizacji orurowania służącego do mrożenia lodowiska, wymianie band, krążkochwytów i zabezpieczeń pleksi. Koszt pierwszego etapu kompleksowej modernizacji obiektu Lodowiska Miejskiego wyniósł ponad 600 tysięcy złotych i pochodził ze środków pieniężnych Budżetu Obywatelskiego 2020.

Drugi etap modernizacji Lodowiska Miejskiego był zaplanowany na koniec 2021 roku, ale wówczas z powodu braku postępu w wykonywaniu robót remontowych Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie odstąpiło od umowy z ówczesnym wykonawcą, a ten był zobowiązany uiścić karę umowną z uwagi na niewywiązanie się z podpisanej przez obie strony umowy. Następnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia zadecydowaliśmy o otwarciu miejskiej ślizgawki dla mieszkańców, a prace modernizacyjne postanowiliśmy zrealizować w okresie letnim. Więcej szczegółów o tej sytuacji pisaliśmy TUTAJ.

Teraz możemy z radością ogłosić, że drugi etap przebudowy i modernizacji Lodowiska Miejskiego już trwa. Wykonawcą tej inwestycji jest Orzeł Budownictwo Sp. z o. o. Sp. k. z Łodzi. To właśnie oferta tej firmy była najkorzystniejsza pod względem cenowym, a także długości okresu gwarancji i rękojmi spośród wszystkich trzech firm startujących w postępowaniu rozstrzygniętym z końcem maja.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę ścian i dachu hali, a następnie wymianę poszycia, co z pewnością zwiększy komfort i bezpieczeństwo użytkowników oraz walory estetyczne obiektu. Dodatkowo będzie wykonana płyta fundamentalna wraz z topielnikiem lodu oraz nowy garaż dla rolby z konstrukcji stalowej. Obiekt będzie również spełniał wszelkie wymagane warunki dotyczące bezpieczeństwa, w tym dróg ewakuacyjnych. Przy miejskiej ślizgawce w miejscu rozebranego chodnika powstanie nowy, wykonana będzie instalacja deszczowa hali i garażu na rolbę wraz z podłączeniem do sieci kanalizacyjnej, zainstalowana zostanie nowa zewnętrzna instalacja wodociągowa i sanitarna w pomieszczeniu na rolbę, a także kompletna instalacja elektryczna wraz z rozdzielnią zasilającą.

Wartość wszystkich robót oszacowana jest na kwotę 797 700,00 złotych. Warto dodać, iż projekt otrzymał dofinansowanie zewnętrzne z budżetu Województwa Łódzkiego w wysokości 100 tysięcy złotych. Wykonawca inwestycji ma czas do 19 września 2022 roku na realizację projektu.

Warto przypomnieć młodszym mieszkańcom Bełchatowa, że do 2008 roku miejska ślizgawka funkcjonowała na otwartej przestrzeni w miejscu Miejskich Kortów Tenisowych. Teraz dzięki przeprowadzonej już pierwszej części modernizacji w sezonie letnim do dyspozycji mieszkańców są zarówno Miejskie Korty Tenisowe jak i rolkowisko, a zimą można korzystać z krytego lodowiska. Mamy nadzieję, że przy odpowiednim tempie prowadzonych robót w bieżącym roku fani łyżworolek będą mogli korzystać z rolkowiska, a w okresie zimowym udostępnimy mieszkańcom możliwość jazdy na łyżwach.

Za niedogodności przepraszamy, robimy to dla Was!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *