Lodowisko Miejskie będzie otwarte dla mieszkańców jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia

W ciągu najbliższych dwóch tygodni nastąpi otwarcie Lodowiska Miejskiego przy ulicy Edwardów 6 w Bełchatowie tak, aby mieszkańcy Bełchatowa i okolic mogli jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia korzystać z miejskiej ślizgawki.

Z powodu braku postępu w pracach remontowych dotyczących realizacji drugiego etapu modernizacji Lodowiska Miejskiego, który zakładał wykonanie poszycia hali oraz budowę nowego garażu dla rolby, z dniem 30 listopada 2021 roku Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie oświadczyło o odstąpieniu od umowy i zapłacie kary umownej przez wykonawcę.

W związku z powyższym podjęto decyzję o uruchomieniu Lodowiska Miejskiego w Bełchatowie, które pozostanie otwarte do końca sezonu zimowego.

– Nie mogliśmy dłużej przyglądać się bierności wykonawcy inwestycji, gdyż obiekt w pewnym sensie był zablokowany. Bełchatowianie nie mieli dostępu do lodowiska, a prace remontowe utkwiły w martwym punkcie. Aby zabezpieczyć interes mieszkańców postanowiliśmy odstąpić od umowy, uruchomić lodowisko na okres zimowy, a kolejną próbę modernizacji hali namiotowej podjąć wczesną wiosną

Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie ponownie przystąpi do procedury inwestycyjnej wraz z zakończeniem sezonu zimowego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *