Mamy mistrzów świata

Reprezentacja Polski w siatkówce mistrzem świata! Biało-czerwoni obronili tytuł wywalczony na ostatnim mundialu, podobnie jak wtedy pokonując w finale Brazylię. W kadrze najlepszej drużyny globu znajdziemy Honorowego Obywatela Miasta Bełchatowa Pawła Zatorskiego oraz graczy PGE Skry – Grzegorza Łomacza, Artura Szalpuka i Jakuba Kochanowskiego.

W finale tegorocznych mistrzostw świata Polacy byli o klasę lepsi od Brazylii. Była to miła powtórka z mundialu rozgrywanego w Polsce cztery lata temu. Po sukcesie z 2014 r. do grona Honorowych Obywateli Miasta Bełchatowa dołączyli Stephane Antiga, Krzysztof Ignaczak, Karol Kłos, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski, Mariusz Wlazły, Andrzej Wrona, Paweł Zagumny i Paweł Zatorski.

Z tego grona w długim i wymagającym turnieju, który rozegrano we wrześniu br. w Bułgarii oraz Włoszech, wystąpił jedynie „Zator”. Wraz z nim o końcowy sukces powalczyli również zawodnicy bełchatowskiej Skry (Łomacz, Szalpuk, Kochanowski), a w sztabie szkoleniowym pracowali kolejni przedstawiciele żółto-czarnej rodziny – Robert Kaźmierczak (statystyk) oraz Tomasz Pieczko (fizjoterapeuta).

Jest zatem pewne, że w nadchodzącym sezonie 2018/2019 hala „Energia” ponownie będzie domem dla najlepszych siatkarzy na świecie! Ten sukces kadry to nie tylko powód do dumy dla całego kraju, ale też w szczególności dla Bełchatowa i promującej naszą „małą ojczyznę” Skry.

fot. FIVB

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *