Gracz podczas II Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym

Mariusz Strojkowski, Edwin Misztal i Izabela Stępień najlepsi w zaległym II turnieju z cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022

W dniach 20-21 sierpnia 2022 roku odbyło się zaległe II Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym, które zostało przełożone na inny termin ze względu na złe warunki atmosferyczne. Tym razem pogoda również nie rozpieszczała zawodników, ale finalnie wszystkie rozgrywki udało się dokończyć w niedzielę. Do rywalizacji przystąpiło 12 graczy w trzech kategoriach OPEN mężczyzn, OPEN kobiet, a także „+50” mężczyzn.

W kategorii OPEN Mężczyzn do gry zapisało się 3 graczy: Mariusz Strojkowski, Wiktor Strojkowski oraz Karol Krupa. Zwycięzcą tej kategorii został Mariusz Strojkowski pokonując Krupę 2:0 (6/0, 6/2) oraz Wiktora Strojkowskiego również 2:0 (6/1, 6/1). Drugie miejsce w tej kategorii zajął Krupa, który w bezpośrednim pojedynku wygrał z Wiktorem Strojkowskim 2:0 (6/1, 6/1).

Do rywalizacji w kategorii OPEN Kobiet przystąpiły 4 zawodniczki, które rywalizowały w jednej grupie system każdy z każdym. Zwyciężczynią tej grupy została Izabela Stępień, która wygrała wszystkie swoje mecze pokonując Agnieszkę Strojkowską 2:0 (6/2, 6/4), Edytę Elertowicz 2:0 (7/5, 6/0) oraz Aleksandrę Stępień 2:0 (6/2, 6/0). Drugie miejsce zajęła Elertowicz, która pokonała Strojkowską 2:0 (6/3, 7/6) oraz Aleksandra Stępień 2:0 (6:2, 6:0). Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Strojkowska, która w bezpośredniej rywalizacji wygrała 2:0 (6:1, 6:3) z Aleksandrą Stępień.

W kategorii „+50” mężczyzn również rywalizowano w systemie każdy z każdym. Do gry zadeklarowało się 5 graczy. Zwycięzcą tej grupy oraz całej kategorii został Edwin Misztal który wygrał wszystkie swoje pojedynki pokonując kolejno Adama Szewczyka 2:0 (6/4, 7/5), Jacka Piwowarskiego 2:1 (4/6, 6/2, 10/7), Zbigniewa Krysiaka 2:0 (7/5, 7/5), oraz Włodzimierza Płuciennika 2:0 (6/4, 6/2). Drugie miejsce zajął Szewczyk, który pokonał Piwowarskiego 2:0 (7/5, 6/3), Krysiaka po kreczu 2:0 (6/0, 6/0), oraz Płuciennika 2:0 (6/3, 7/6). Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Piwowarski, który potrzebował do tego dwóch zwycięstw. Pokonał on 2:0 (6/1, 7/5) Krysiaka oraz 2:0 (6:4, 7:5) Płuciennika.

TUTAJ można znaleźć aktualną klasyfikację w poszczególnych kategoriach tegorocznego cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022 oraz szczegóły dotyczące zapisów i zasad gry.

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym odbędzie się w ostatni weekend miesiąca – 27-28 sierpnia 2022 roku. Rozegrane zostanie ostatnie V Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym. Rywalizacja rozpoczynać się będzie o godzinie 10:00, a tradycyjnie pół godziny wcześniej zostaną zamknięte zgłoszenia i rozlosowane pary do rozpoczęcia gier.

Przypomnijmy, że do rozgrywek można się zgłaszać, podając: imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego i kategorię, a także podpisując i dostarczając Załącznik nr 1 – Zgodę na przetwarzanie danych osobowych:

• osobiście u Mariusza Strojkowskiego,
  • w siedzibie Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3,
  • na Miejskich Kortach Tenisowych przy ulicy Edwardów 8 w Bełchatowie,
  • wysyłając adres e-mail na adres: mstrojkowki@wp.pl,
  • lub wysyłając wiadomość SMS na numer telefonu: 696-439-481.

Zapisy są prowadzone aż do dnia rozpoczęcia turnieju, do godziny 9:30. W tym samym terminie należy wnieść opłatę wpisowego, a następnie odbywa się losowanie w każdej z czterech kategorii więc po tym czasie zgłoszenia i płatności nie będą już przyjmowane.

Młodzież szkolna za okazaniem legitymacji szkolnej płaci 30 złotych za osobę. Studenci za okazaniem legitymacji zapłacą 40 złotych za osobę za grę w singlu. Pozostali zapłacą za grę pojedynczą 60 złotych za osobę. Wszyscy wyżej wymienieni zapisani do singla grę w deblu mają nieodpłatnie, a jeśli ktoś chce zagrać tylko w grze podwójnej, jest zobowiązany do poniesienia opłaty w wysokości 30 złotych za osobę.

W tym roku zaplanowano jeszcze jeden turniej z cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022, a w połowie września jak to zwykle bywało, zostanie rozegrany finałowy turniej Grand Prix Masters.

I Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym – 14 – 15 maj 2022 r. (ROZEGRANO)
II Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym – 28 – 29 maj 2022 r. (NOWY TERMIN: 20 – 21 sierpień 2022 r.)
(ROZEGRANO)
III Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 11 – 12 czerwiec 2022 r. (ROZEGRANO)
IV Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym – 2 – 3 lipiec 2022 r. (ROZEGRANO)
V Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym – 27 – 28 sierpień 2022 r.
Masters Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym– 10 – 11 wrzesień 2022 r.

Przypominamy, że Miejskie Korty Tenisowe zlokalizowane przy ulicy Edwardów 8 w Bełchatowie są dostępne dla mieszkańców już od początku maja. Od poniedziałku do piątku, można z nich korzystać w godzinach 9:00 – 21:00, a w sobotę i niedzielę od godziny 8:00 do 16:00.

Rezerwacji kortów można dokonywać za pośrednictwem platformy Twój Tenis, pod numerem telefonu: 798-461-713 lub za pomocą adresu e-mail: korty@mcs.belchatow.pl. Więcej szczegółów nt. tego obiektu można znaleźć TUTAJ.