Miasto planuje remonty wokół boisk treningowych

Miasto Bełchatów szuka wykonawcy remontu pomieszczeń zaplecza sportowego oraz wymiany ogrodzenia boisk treningowych, którymi administruje nasza jednostka. To jedno z zadań składających się na modernizację miejskich obiektów sportowych, których głównym użytkownikiem jest GKS „Bełchatów” S.A.

Jeszcze przez trzy dni (do 9 lutego) w Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki 1 można składać oferty do przetargu w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja infrastruktury sportowej GKS Bełchatów”. Na przeprowadzenie prac miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja będzie realizowana z wykorzystaniem środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Modernizacja Infrastuktury Sportowej – Edycja 2017.

Pieniądze, które dostaliśmy z ministerstwa, razem z zapisanymi w naszym budżecie, powinny wystarczyć na wykonanie najważniejszych prac remontowych na stadionie – mówi Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa. 239 tys. złotych ministerialnego dofinansowania zasili miejski budżet w tym roku, kiedy zakończą się roboty związane z modernizacją.

Prace na obiektach przy ul.Sportowej będą obejmować:

  • remont remont pomieszczeń zaplecza sportowego,
  • wymianę ogrodzenia wokół boisk treningowych,
  • wymianę grzejników,
  • modernizację węzła cieplnego,
  • instalację wentylacji mechanicznej i ciepła technologicznego;

Remont powinien zakończyć się w lipcu b.r. Przypomnijmy, że we wrześniu zakończyły się prace na trybunie północnej, w trakcie których pokryto membraną wraz z obróbkami blisko 300 m2 dachu. Z kolei na dachu budynku głównego prace objęły jego środkową część, którą pokryto papą termozgrzewalną wraz z obróbkami (331,60 m2) oraz dokonano naprawy rynien. Koszt zadania wyniósł 45.185,03 zł brutto.

 własne, AP / Miasto Bełchatów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024