Międzynarodowy turniej kadetek w Bełchatowie

Zespoły ze Słowacji, Ukrainy i Polski wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet, który przez trzy dni (7-9 kwietnia br.) rozgrywany będzie w Bełchatowie.

Nasze miasto gościć będzie zawodniczki m.in. ze słowackiego Nowego Miasta oraz ukraińskiego Lwowa – precyzuje Marek Kwieciński, organizator zawodów. W Bełchatowie poza gospodyniami, zespołem EKS Skry, rywalizować będą kadetki (rocznik 2000/2001) MVK Nové Mesto (Słowacja), KS Narodowy Uniwersytet „Politechnika” Lwów (Ukraina), BKS Stal Bielsko-Biała, Impel i AZS-AWF Wrocław, UKS Tyrgry Strzelin oraz MKS Dąbrowa Górnicza.

Turniej rozegrany zostanie w okresie, kiedy zespoły mają blisko dwa miesiące przerwy pomiędzy ćwierćfinałami, a półfinałami Mistrzostw Polski Kadetek – wyjaśnia Marek Kwieciński. – Choćby z tego powodu bardzo chętnie na nasze zaproszenie przystały polskie kluby. Zainteresowanie wyrażały również inne drużyny z Ukrainy i Białorusi, ale tam na przeszkodzie stanęły m.in. względy proceduralne – tłumaczy.

Kadetki EKS Skry prowadzone przez Tatianę Borzykh do turnieju przystąpią jako piąty zespół Mistrzostw Województwa Łódzkiego. – Ich nieobecność w czołówce ligi sprawiła, że sezon można było uznać już za zakończony. Chcąc uniknąć monotonii treningów i jak gdyby uzupełnić naszą nieobecność w turnieju finałowym zdecydowaliśmy się zorganizować taką imprezę – dodaje Kwieciński.

Rozgrywki prowadzone będą do dwóch wygranych setów, w dwóch grupach po cztery zespoły, po czym dwa najlepsze z każdej grupy uzyskają prawo gry o miejsca 1-4, a dwa pozostałe o pozycje 5-8. W piątek i sobotę do południa zaplanowano fazę grupową. Sobotni wieczór to spotkania półfinałowe i pierwsze mecze w drabince 5-8. Niedziela to faza finałowa i rywalizacja o poszczególne lokaty turnieju.

MVK Nové Mesto ze Słowacji to brązowe medalistki Mistrzostw Słowacji młodziczek. Na początku marca zajęły drugie miejsce w Łebie na Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży w kategorii kadetek. Kolejny zagraniczny zespół to KS NU „Politechnika” Lwów, który w tym roku był najlepszy na Miedzynarodowym Turnieju w Mogilowie (Białoruś), a rok temu dotarł do ćwierćfinału Akademickich Mistrzostw Ukrainy i zwyciężył w Miedzynarodowym Turnieju w Załuczcie (Ukraina).

BKS Stal Bielsko-Biała to wicemistrzynie województwa Śląskiego i uczestniczki zaplanowanego na maj br. półfinału Mistrzostw Polski, do którego awansowały z drugiego miejsca w swojej grupie ćwierćfinałowej. – Na turnieju we Wrocławiu BKS wyprzedził tamtejszy Impel, także oba zespoły w Bełchatowie będą miały okazję do rewanżu – uśmiecha się Kwieciński.

Wrocławianki to mistrzynie Dolnego Śląska, które w ubiegłym sezonie zdobyły srebrny medal Mistrzostw Polski Kadetek. Impel w rundzie finałowej mistrzostw województwa wyprzedził rówieśniczki z AZS-AWF o cztery punkty, a te następnie zajęły czwartą lokatę w grupie turniejowej ćwierćfinału MP.

Za to UKS Tygrysy Strzelin to trzeci zespół Dolnego Śląska w kategorii… juniorek. – Rocznikowo te dziewczyny są młodsze niż rywalki, ale jak widać, nie przeszkodziło to dziewczętom na zdobycie medalu tej kategorii wiekowej. Na szczeblu centralnym różnica była już jednak nadto widoczna – tłumaczy Kwieciński.

Z kolei w roli najlepszej drużyny Śląska do Bełchatowa przyjadą kadetki MKS Dąbrowa Górnicza. Ponadto ten silny zespół z pierwszego miejsca w swojej grupie awansował do półfinału Mistrzostw Polski kadetek. W ubiegłym roku dąbrowianki były siódme w finale krajowych rozgrywek w tej kategorii wiekowej.

Organizatorami turnieju, nad którym honorowy patronat objął Polski Związek Piłki Siatkowej, są Miasto Bełchatów, EKS „Skra” Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu. Partnerem imprezy jest Puha-Volley (Polish volleyball School).

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY I REGULAMIN 2017

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *