Międzynarodowy zasięg naszych działań

Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie kończy pierwszy rok funkcjonowania. Nasza jednostka została powołana 27 października 2016 roku uchwałą Rady Miejskiej w Bełchatowie, a swoją działalność rozpoczęła 1 stycznia br. Przez ten czas byliśmy obecni na blisko 50 wydarzeniach sportowych i kulturalnych, w tym również o zasięgu międzynarodowym.

Powodem do dumy z pewnością jest poziom sportu w Bełchatowie, o który od niemal roku dba powołane w styczniu Miejskie Centrum Sportu. Placówka nie tylko organizuje imprezy o zasięgu lokalnym i międzynarodowym, ale przed wszystkim umożliwia bełchatowskim rodzinom aktywne spędzenie wolnego czasu. Dobrym pomysłem jest chociażby wybranie się na miejskie lodowisko, które będzie do Państwa dyspozycji do wiosny – mówi Mariola Czechowska, Prezydent Miasta Bełchatowa.

Jednostka ma w swej administracji najważniejsze obiekty sportowe Bełchatowa –  Stadion Miejski wraz z obiektami treningowymi, Halę „Energia”, Miejskie Korty Tenisowe oraz Lodowisko Miejskie . – Naszym tegorocznym założeniem było jak najlepsze zarządzanie nimi, ale w miarę możliwości także dbanie o ich stan, podnoszenie standardu z myślą o ich użytkownikach  – wyjaśnia Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu. I tak na Stadionie Miejskim dokonano m.in. pracy przy telebimie (naprawa podzespołów, programowanie i kalibrowanie ekranu), renowacji i prac pielęgnacyjnych murawy wraz z boiskami treningowymi, serwisu i konserwacji zraszaczy oraz z renowacją dachów na budynku głównym i trybunie północnej. W „Energii” dokonano m.in. remontu w zakresie pokrycia dachu oraz trybun. Na Miejskich Kortach Tenisowych miała miejsce renowacja boisk oraz zmiana blend, których zadaniem jest osłaniać korty przed wiatrem, a dodatkowo przed nadmiernym ich nasłonecznieniem. Ponadto widoczne są nowe tablice wynikowe oraz odnowiona konstrukcja stalowa trybun, gdzie zamontowano nowe siedziska.

Mimo tak krótkiej działalności możemy pochwalić się wieloma wykonanymi pracami, ale także organizacją wielu ważnych imprez w naszym mieście. Jest to także zgodne z naszą dewizą „Wprowadzamy sport na wyższy poziom” – mówi Szymczyk i wylicza, że jednostka od początku roku miała swój udział w 49 wydarzeniach o charakterze sportowym i kulturalnym. 7 z nich miało zasięg międzynarodowy, 9 ogólnopolski, 14 wojewódzki i 19 lokalny. Najczęściej były to imprezy piłkarskie, siatkarskie, tenisa ziemnego, rugby, lekkiej atletyki oraz kolarstwa, skateboardingu, triathlonu, psich zaprzęgów czy speedcubingu.

Kibice dzięki zaangażowaniu władz miasta mogli w Bełchatowie oglądać reprezentację Polski (w futsalu i żeńskiej piłce nożnej), a „Energia” była także bazą przygotowawczą siatkarskiej kadry narodowej juniorów przed Mistrzostwami Świata, gdzie zdobyli złoty medal. Dodatkowo w tym roku obok największej imprezy biegowej regionu – „Bełchatowskiej Piętnastki”, która zgromadziła blisko 1200 biegaczy – Bełchatów włączył się aktywnie w organizację wydarzenia o porównywalnej skali, „Triathlon Energy”. Meta tego niesamowitego wydarzenia ulokowana była w sercu miasta, na pl. Narutowicza.

MCS umiejętnie wykorzystał także „Energię” do celów kulturalnych, organizując tam dwa koncerty. Gwiazdą pierwszego z nich był wirtuoz muzyki rozrywkowej Zenek Martyniuk i zespół Akcent, drugiego zaś raper i znakomitość świata raperskiego O.S.T.R. Oba zgromadziły ponad 2 tys. fanów ich twórczości. Dodatkowo miejska jednostka była obecna przy organizacji m.in. Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków, Bełchatowskiego Turnieju Integracyjnego oraz Inauguracji Roku Sportowego. – Cieszę się, że przez ten rok udało nam się także podjąć ścisłe współdziałania z różnymi organizacjami, stowarzyszeniami oraz fundacjami – podkreśla Marcin Szymczyk i dodaje, że kończący się rok był pełen cennych lekcji, zarówno dla niego i pracowników jednostki. – W wyniku tego jestem przekonany, że Kalendarz Imprez Sportowych na rok 2018 będzie pełen ciekawych propozycji, wśród których ponownie każdy znajdzie coś dla siebie – kończy.

[trx_video url=”https://vimeo.com/248447085″ align=”center”]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *