Międzyszkolne granie w „Energii”

Kolejna impreza sportowa odbyła się przy współudziale Miejskiego Centrum Sportu. Tym razem nasza jednostka miała swój udział w tegorocznej edycji Międzyszkolnego Turnieju Piłki Nożnej dla klas I – III pod patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie był gospodarzem turnieju, w którym uczestniczyło sześć szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Mali uczestnicy imprezy swoje piłkarskie zmagania w miejskiej hali „Energia” rozpoczęli od intensywnej rozgrzewki, którą przeprowadzili zawodnicy PGE GKS Bełchatów.

Piłkarze górniczego klubu byli obecni również w trakcie spotkań, które w pierwszej fazie zawodów rozegrano w dwóch grupach. Grupę „A” wygrali gospodarze, a grupę „B” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12. Do półfinałów awansowali również reprezentanci SP 8 i SP 1. W meczu o piąte miejsce 'czwórka’ pokonała 'trzynastkę’ 2:0.

Półfinały oraz spotkania o miejsca medalowe były bardzo zacięte, a o wyniku końcowym dwóch z nich musiały decydować rzuty karne. W obu przypadkach lepiej strzelali je gracze ze SP 1, którzy w ten sposób wygrali najpierw półfinał z SP 12, a następnie finał z ZSP 9. Bój o brązowy medal na swą korzyść rozstrzygnęła placówka z Binkowa.

W ceremonii dekoracji czynny udział wzięli m.in. Prezes GKS „Bełchatów” S.A. Wiktor Rydz oraz dyrektor ZSP 9 Małgorzata Rupieta. Poza medalami wręczyli oni także nagrody dla króla strzelców (Marcela Sadzińskiego z ZSP 9), najlepszego bramkarza (Oskara Placka z SP 1) i MVP turnieju (Adriana Małochy z SP 12).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024