Mistrzowie deskorolki w Bełchatowie

Bełchatów po raz kolejny otworzy cykl Mistrzostw Polski w jeździe na deskorolce. 26 maja (sobota) skatepark na osiedlu Bińków będzie miejscem pierwszego przystanku, który wyłoni zawodników biorących udział w fazie finałowej.

Eliminacje Deskorolkowych Mistrzostw Polski to trzecia duża impreza na obiekcie, który od 2016 roku gromadzi miłośników m.in. deskorolek, rolek oraz BMX-ów. Być może już we wrześniu bełchatowianie korzystać będą z nowoczesnych torów do jazdy rowerem. Pumptracki są hitem ostatnich lat w wielu miastach w Polsce. Rowerowy plac zabaw powstanie na osiedlu Binków, tuż obok istniejącego Skateparku. Będzie jego doskonałym uzupełnieniem. Więcej informacji o tej inwestycji TUTAJ.

Celem eliminacji Mistrzostw Polski w jeździe na deskorolce jest wyłonienie grupy zawodników, która weźmie udział w fazie finałowej cyklu. Grupę tę stanowią trzej najlepsi uczestnicy, którzy otrzymają tzw. „Dziką Kartę”. Udział w eliminacjach może wziąć każdy kto wyrazi chęć uczestnictwa oraz dostarczy wypełniony formularz udziału w zawodach przed ich rozpoczęciem.

Eliminacje odbywają się w dwóch etapach. Pierwszy z nich to „Jam Session”, czyli grupowe przejazdy zawodników w określonym przedziale czasowym, w ramach których zawodnicy wykonują ewolucje celem uzyskania możliwie największej liczby punktów. Najlepsi uzyskują awans do drugiego etapu, gdzie mają już dwa przejazdy indywidualne. Do klasyfikacji końcowej brany pod uwagę jest ten z większą liczbą punktów.

Łączna pula nagród dla najlepszych zawodników to 5000 zł oraz nagrody rzeczowe. Podczas zawodów o oprawę muzyczną zadba marka RedBull, będzie także dostępny dla kibiców foodtruck. Otwarcie biura zawodów nastąpi o godz. 10, a godzinę później rozpoczną się pierwsze przejazdy w ramach bełchatowskiego przystanku Mistrzostw Polski. Tego dnia w naszym mieście poza lokalnymi zawodnikami gościć będziemy uczestników m.in. z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Gdańska, Krakowa oraz gościnnie osoby z Czech.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *