Mistrzowie świata wybrali Bełchatów

Od poniedziałku hala „Energia” stanowi bazę dla młodzieżowych mistrzów świata i Europy. W Bełchatowie nad swą formą przed turniejem eliminacyjnym do tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów pracuje reprezentacja Polski U-21.

W hali administrowanej przez Miejskie Centrum Sportu biało-czerwoni przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego, który odbędzie się w stolicy Niemiec, Berlinie. Polacy zagrają tam z gospodarzami zawodów, Łotwą i Belgią.

Jesteśmy stawiani w roli faworyta tego turnieju, ale warto pamiętać, że chłopaki przez rok czasu ze sobą nie trenowali i nie grali. Nie jest to takie proste aby teraz przez dwa tygodnie przygotować zespół w stu procentach. Zrobimy jednak wszystko aby z Berlina wrócić z awansem – przekonuje Sebastian Pawlik, trener kadry narodowej juniorów.

Nikt z nas sobie nie wyobraża innej sytuacji niż zwycięstwo w trzech spotkaniach i awans do turnieju finałowego. Nikt jednak nie śpi, każdy będzie chciał nas pokonać, ale my będziemy robić swoje – potwierdza słowa trenera Łukasz Kozub, młody rozgrywający.

Warto podkreślić, że trenująca w Bełchatowie reprezentacja w 2015 r. zdobyła wszystkie możliwe trofea w kategorii kadetów, nie przegrywając przy tym żadnego meczu ze swoimi rówieśnikami. Polacy zostali mistrzami świata i Europy oraz zwyciężyli w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. W ubiegłym roku w kategorii juniorów biało-czerwoni potwierdzili swą dominację zdobywając tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu.

Wybór Bełchatowa i jego obiektu na miejsce naszych przygotowań był świadomy i celowy. Nawet i z tego względu, że w naszej kadrze są maturzyści, których nie chcieliśmy obciążać długimi dojazdami na te egzaminy – tłumaczy Pawlik. – Czujemy się tu bardzo dobrze, mamy bardzo fajne warunki, niczego nam nie brakuje. Dzięki temu możemy skoncentrować się w stu procentach na swojej pracy – dodaje Kozub.

Reprezentacja Polski juniorów w Bełchatowie trenuje od poniedziałku, wcześniej przez blisko dwa tygodnie pracowała w spalskim COS – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Zgrupowanie w naszym mieście potrwa do 18 maja, kiedy to kadra wyjedzie do Berlina. W stolicy naszych zachodnich sąsiadów biało-czerwoni zagrają w dniach 19-21 maja. Awans do turnieju głównego wywalczy tylko najlepsza drużyna.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024