Młodzi adepci piłki nożnej rywalizowali w ogólnopolskim turnieju „Bełchatów CUP 2022”

16 drużyn z całej Polski brało udział w turnieju piłki nożnej pn.: „Bełchatów CUP 2022” skierowanym do dzieci urodzonych w 2013 roku i młodszych. Zmagania drużyn z całego kraju przyniosły wiele pozytywnych i sportowych emocji, a także radości na twarzach najmłodszych. W tych rozgrywkach zwycięzcami byli wszyscy młodzi adepci piłki nożnej, którzy tego dnia przystąpili do gry, a takich zawodników było niespełna 200.

Rywalizacja na murawie Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie rozpoczęła się w sobotni poranek. 12-osobowe zespoły zostały podzielone na cztery grupy, w każdej po cztery ekipy. Każde spotkanie trwało 20 minut, a na boisku jednocześnie mogło przebywać 6 graczy z pola + 1 bramkarz, czyli w wyjściowym składzie mogło być łącznie 7 zawodników.

W grupie A najlepiej spisał się Beniaminek Radom, który wygrał wszystkie trzy spotkania i zakończył grupową rywalizacją na 1. miejscu z dorobkiem 9 punktów i bilansem bramek 20:2. Pokonali oni 3:0 PGE GKS I Bełchatów, 9:1 Jagiellonię Tuszyn, a także 8:1 Sportową Częstochowę. Na 2. pozycji uplasowała się drużyna z Tuszyna, która zdobyła 6 oczek i oprócz porażki z radomianami wygrała 5:4 z PGE GKS I Bełchatów i 2:1 ze Sportową Częstochową. Ich bilans bramek wyniósł 8:14. 3. miejsce zajęła ekipa gospodarzy, która ograła jedynie częstochowian 4:1 z sumą 3 oczek na koncie i bilansem 8 goli strzelonych i 9 straconych. Wszystkie mecze grupowe przegrała Sportowa Częstochowa z bilansem goli 3:14.

Grupa B to triumf młodzieży Łódzkiego Klubu Sportowego, która zdobyła 6 punktów pokonując 6:0 Wisełkę Fordon Bydgoszcz, 3:0 Radomiak Radom i ulegając 3:4 Wiśle Płock. Bilans bramkowy ŁKS Łódź wyniósł 12:4. Tuż za nimi uplasowali się płocczanie z tym samym dorobkiem bramek i bilansem goli gorszym od łodzian 13:10. Oprócz wygranej nad ŁKS ekipa z Płocka ograła zespół z Bydgoszczy 5:2, ale za to przegrała z Radomiakiem Radom 4:5. To właśnie zespół z województwa mazowieckiego zajął 3. pozycję z sumą 6 punktów w dorobku i bilansem 16:8 mając na rozkładzie porażkę z ŁKS Łódź, wygraną z Wisłą Płock i pogrom nad Wisełką Fordon Bydgoszcz 11:1. Bez punktów zmagania w grupie B zakończył zespół z województwa kujawsko-pomorskiego, który uzyskał bilans 3 goli zdobytych i aż 22 bramek straconych.

W grupie C najlepiej spisał się Młody Widzew, który zajął 1. miejsce z kompletem zwycięstw, dorobkiem 9 oczek zdobytych i bilansem bramkowym 14:4. Czerwono-biało-czerwoni zwyciężyli nad Pogonią Zduńska Wola 2:1, pokonali BE A STAR FOOTBALL Wilczki Warszawa 4:1 i ograli Mundialito Grójec 8:2. Na 2. lokacie znalazł się zespół ze Zduńskiej Woli, który wywalczył 6 punktów i oprócz porażki z Widzewem odnotował zwycięstwo 4:2 z warszawianami i 3:2 z ekipą z Grójca. Bilans bramek Pogoni wynosił 8:6. 3. pozycję zajęła ekipa ze stolicy z dorobkiem 3 punktów dzięki wygranej nad Mundialito Grójec 3:2 i bilansem goli 6:10. Najniżej uplasował się zespół z Grójca, który nie zdobył ani jednego punktu, a ich bilans bramek wyniósł 6 goli strzelonych i 14 straconych.

W ostatniej grupie D zwyciężyła FC Wrocław Academy z dorobkiem 9 oczek i bilansem goli 20:3 po wygranych 5:1 nad PGE GKS II Bełchatów, 13:1 nad Football Academy Bełchatów oraz 2:1 z Młodymi Talentami Toruń, które to zajęły 2. miejsce z sumą 6 oczek na koncie i bilansem goli 9:5 po porażce z wrocławianami i wygranymi 4:2 nad PGE GKS II Bełchatów, a także 4:1 nad Football Academy Bełchatów. 3. pozycję zajęła FA Bełchatów, a to dzięki 3 punktom zdobytym w starciu z PGE GKS II 7:1 i bilansowi bramek 9:18. Najniżej uplasowali się przedstawiciele gospodarzy, którzy zakończyli grę w grupie z bilansem 4 bramek strzelonych i 16 goli straconych.

Po rozegraniu wszystkich pojedynków grupowych systemem każdy z każdym ekipy biorące udział w turnieju piłki nożnej „Bełchatów CUP 2022” odpowiednio w zależności od zajętych pozycji zostały przydzielone do: 1. miejsca – Ligi Mistrzów, 2. miejsca – Ligi Europy, 3. miejsca Ligi Konferencji i 4. miejsca do Ekstraklasy, gdzie zagrały kolejne 3 spotkania. Łącznie przez cały dzień prowadzonych zmagań każdy zespół wystąpił w 6 meczach i spędził na boisku w sumie 120 minut. Zmagania toczyły się z zastosowanie przepisów gry Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Mimo wyników w tych rozgrywkach wszystkie zespoły były zwycięskie. Na zakończenie drużyny biorące udział w turnieju piłki nożnej „Bełchatów CUP 2022” otrzymały z rąk Dyrektora Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Pana Pawła Woźniaka oraz Prezesa Fundacji Akademia GKS Bełchatów Pana Szymona Serwy pamiątkowe dyplomy. Ponadto każdy zawodnik otrzymał okolicznościowy medal, a w każdej z ekip wyłoniono najlepszego gracza, który otrzymał wyjątkową statuetkę.

Organizatorami turnieju piłki nożnej pn.: „Bełchatów CUP 2022” byli: Miasto Bełchatów, Fundacja Akademia GKS BełchatówMiejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024