Murawa stadionu gotowa na zimę

Miejskie Centrum Sportu jako administrator Stadionu Miejskiego przystąpił do prac pielęgnacyjnych murawy obiektu. Mógł to uczynić, ponieważ główny najemca obiektu, którym jest klub piłkarski PGE GKS Bełchatów, rozegrał już swój ostatni mecz w roli gospodarza w roku 2018. Przypomnijmy, że płyta tego boiska w rankingu Polskiego Związku Piłki Nożnej przedstawiana jest jako przykład godny naśladowania.

Murawa stadionu przy ul. Sportowej 3 w ostatnim rankingu Polskiego Związku Piłkarzy uwzględniającym zespoły występujące w II lidze zajęła drugie miejsce. Lepszy był tylko plac gry na obiekcie przy al. Unii 2, z którego korzystał ŁKS Łódź. W badaniu wzięli udział piłkarze klubów rywalizujących w trzeciej klasie rozgrywkowej, a oceniali w skali 1-5. Nasza murawa ich zdaniem jest bliska ideału i otrzymała średnią ocen 4,48.

Pracownicy MCS dokonali już pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych. Najpierw przeprowadzono wertykulację, czyli nacinanie darni oraz zebrano jej obumarłe i wyeksploatowane elementy. Ponadto pola bramkowe, które najmocniej odczuły zakończoną rundę jesienną zostały poddane piaskowaniu piaskiem o niskiej gramaturze w celu m.in. zwiększenia przepuszczalności wody i powietrza, co ułatwi przetrwanie sezonu zimowego.

Wszystkie zabiegi zwiększające zdolności regeneracyjne murawy były możliwe dzięki użyciu profesjonalnego sprzętu będącego własnością Miejskiego Centrum Sportu. Przeprowadzenie tych prac jest gwarantem utrzymania murawy na wysokim poziomie, który doceniany jest w piłkarskiej Polsce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024