widok zielonej murawy Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie a w tle bramka piłkarska, bandy LED, trybuna północna (D) Stadionu Miejskiego, sektor gości i reflektor

Murawa Stadionu Miejskiego odzyskuje dawny blask

W ostatnim czasie płyta boiska Stadionu Miejskiego przeszła szereg prac pielęgnacyjnych, które miały na celu przywrócenie należytego stanu murawy. Finalny efekt udało się uzyskać dzięki zaangażowaniu pracowników Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Płyta boiska przy Sportowej 3 gotowa na ostatnie mecze sezonu 2020/2021

Od wielu lat murawa Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie słynęła z tego, że jej stan był określany jako ten na bardzo wysokim poziomie. Sami piłkarze, którzy oceniają co sezon bełchatowską płytę boiska, swoimi notami pokazują, że lubią grać na naszym obiekcie i dobrze się tutaj czują.

Jednak w ostatnim czasie boisko główne było dość intensywnie eksploatowane, a to efekt występowania na nim dwóch zawodowych drużyn grających w najsilniejszych polskich ligach. Chodzi o rozgrywający swoje mecze w Fortuna 1. Lidze GKS Bełchatów i ekstraklasowy RKS Raków Częstochowa.

Tak w chwili obecnej prezentuje się płyta boiska Stadionu Miejskiego w Bełchatowie

Współpraca z częstochowskim klubem została zakończona w połowie kwietnia 2021 roku, a ostatni miesiąc poświęcono zaawansowanym i intensywnym pracom pielęgnacyjnym, które pozwoliły osiągnąć zakładany cel, czyli przywrócić bardzo dobry stan murawy.

W trakcie czterech tygodni pracownicy Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie wykonali dosiewy wgłębne trawy, kilkukrotną aerację, wertykulację, punktowanie, darniowanie pól karnych, nawożenie, a także oprysk preparatami do regeneracji trawiastej murawy. Oprócz tego wykonywano również codzienne i podstawowe czynności zarówno na terenie Stadionu Miejskiego jak i czterech boisk treningowych przy ulicy Staszica.

– Wszystkie prace uwarunkowane były słabszą jakością naszej murawy w okresie wczesnowiosennym, a wpływ na to miał wyjątkowo niekorzystny terminarz gier Rakowa i GKS, który zakładał grę już w styczniu bieżącego roku, śnieżna i mroźna zima, a także długo utrzymujące się ujemne temperatury. Te wszystkie niesprzyjające okoliczności sprawiły, iż bardzo zależało nam na przywróceniu jakości murawy, z której Stadion Miejski słynie i mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że to się udało

~ Paweł Woźniak, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

GKS Bełchatów swoje domowe mecze na miejskim obiekcie rozegra jeszcze w piątek, 21 maja o godz. 17:40 z Radomiakiem Radom, a także w sobotę, 5 czerwca o godz. 17:00 z GKS 1962 Jastrzębie. Zaraz po zakończeniu rozgrywek Fortuna 1. Ligi zostanie przeprowadzony kolejny etap prac mających na celu jak najlepsze przygotowanie murawy do rozgrywek w sezonie 2021/2022, a szczególnie do trudnego okresu jesienno-zimowego kiedy to niekorzystna pogoda może wpłynąć na pogorszenie jej stanu.

Chcemy też przypomnieć, że w sezonie 2021/2022 Radomiak Radom domowe mecze będzie rozgrywał przy Sportowej 3.

widok zielonej murawy Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie a w tle bramka piłkarska
Pracownicy Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie dołożyli wszelkich starań, aby murawa była jak najlepiej przygotowana do ostatnich meczów w sezonie 2020/2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *