Niepełnosprawni zjednoczą się na sportowo

10 października br. po raz ósmy osoby niepełnosprawne oraz starsze wezmą udział w Bełchatowskim Turnieju Integracyjnym „Wygrajmy razem”. – Impreza od początku organizowana jest z myślą o osobach najmniej sprawnych i ma na celu integrację tego środowiska – przekonują organizatorzy, wśród których ponownie jest Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Początek o godz. 9:00.

Choć są to zawody sportowe, to nie przewidujemy tutaj ścisłej rywalizacji. Wszyscy się bawimy, wspólnie spędzamy parę godzin. Tego dnia przede wszystkim liczy się uczestnictwo, a często te osoby nie mają miejsc, gdzie mogłyby w ten sposób spędzić swój czas. Dlatego cieszymy się, że już od paru lat mamy możliwość organizacji takiego turnieju – wyjaśnia Henryka Parchatko, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bełchatowie.

Przekonuje ona także, że podopieczni warsztatów często chcą uczestniczyć w jakichkolwiek zawodach, ale nie zawsze mają ku temu szansę. Stąd też pomysł organizacji turnieju „Wygrajmy razem”, który zapewnia tym osobom rozwój koordynacji ruchowej, powód do całodziennego uśmiechu oraz jest zachętą do działania, pokazania swej siły i samozaparcia. W tegorocznej edycji weźmie udział aż 10 grup, w tym m.in. podopieczni trzech szkół podstawowych, bełchatowskiego SOS-W oraz Domu Pomocy Społecznej.

Wśród przewidzianych konkurencji jest m.in. bieg slalomem między pachołkami, strzały kijem do unihokeja na bramkę, wyścigi drużynowe, rzut woreczkiem do celu oraz „sztafeta na piątkę”. Turniej integracyjny odbędzie się w środę (10 października) w hali „Energia” od godz. 9:00, a jego organizatorami są Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Bełchatowie, TPD Warsztat Terapii Zajęciowej w Bełchatowie i nasza jednostka.

Tak było na turnieju „Wygramy razem” w 2017 roku

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *