Niesamowita atmosfera „Torfiorze Cup”

Przy wsparciu Prezydent Miasta Bełchatowa oraz Miejskiego Centrum Sportu odbył się w sobotę Międzynarodowy Turniej Kibiców „Torfiorze Cup 2017”, który był częścią kibicowskich obchodów 40-lecia GKS „Bełchatów” S.A.. Zwycięzcą zawodów zostali sympatycy Hutnika Kraków pokonując w finale gospodarzy.

Turniej odbył się w hali „Energia”, a przez większą część trwania zawodów gościło w niej kilkuset sympatyków piłki nożnej. Ponadto spotkaniom „Brunatnych” towarzyszył głośny, kulturalny doping. Ten poniósł gospodarzy aż do finału, gdzie po dogrywce ulegli 0:1 fanom z Nowej Huty.

W meczu o miejsce trzecie Wisła Sandomierz pokonała 2:0 macedoński FK Pelister Bitola. Bój o piąte miejsce to triumf czeskiego Slovana Liberec nad niemieckim FSV Zwickau. Siódmą lokatę zajął węgierski Diosgyor Miskolc. Do Bełchatowa nie przyjechali zaproszeni kibice Pogoni Lębork.

„Torfiorze Cup 2017” był pierwszym tak dużym turniejem o charakterze międzynarodowym organizowanym przez Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”, Ośrodek „Kibice Razem” GKS Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu. Jego organizacja okazała się sukcesem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *