Nowoczesne telebimy już zachwycają

Największa hala sportowa w mieście – hala „Energia” – wzbogaciła się o dwa nowe telebimy. Ich próbą generalną, którą przeszły bezbłędnie, był ostatni mecz mistrzowski PGE Skry Bełchatów. Zamówienie związane z dostawą, montażem i konfiguracją dwóch nowych wyświetlaczy udało się wykonać przed czasem.

„Energia” została oddana do użytku w 2006 r. i jest to pierwsza inwestycja na tak dużą skalę w formę prezentacji wyniku. Nowoczesne telebimy LED zastąpiły wyświetlacze diodowe, które mimo swej ciągłej niezawodności, miały jednak okrojone możliwości prezentacji. Wraz z początkiem pracy nowych nabytków Miejskiego Centrum Sportu – administratora hali – to się zmieniło.

Jako jednostka dołożyliśmy wszelkich starań, często ponad stan, by zdążyć z tą inwestycją. Wszystko miało na celu umożliwienie siatkarskiemu mistrzowi Polski korzystanie z tej nowej funkcjonalności już w pierwszych domowych spotkaniach trwającego sezonu Polskiej Ligi Siatkówki – tłumaczy Marcin Szymczyk, dyrektor MCS.

Technologię nowych telebimów LED można było zobaczyć na ostatnim meczu siatkarskiego mistrza Polski, PGE Skry Bełchatów. Tego dnia po raz pierwszy użytkowany był telebim na zachodniej ścianie hali o rozmiarach 4×6 m, gdzie pełnił jednocześnie funkcję tablicy wyników i umożliwiał np. prezentację sponsorów klubu.

Sprzęt, który zakupiliśmy i zainstalowaliśmy w „Energii” daje nam teraz duży wachlarz rozwiązań w zakresie organizacji wydarzeń sportowych o najwyższej randze, koncertów oraz różnorakich widowisk. Spełnia on m.in. aktualne wymagania międzynarodowych federacji np. siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki – mówi Szymczyk.

Większy ekran w zależności od potrzeb może być dowolnie opuszczany i podnoszony, dzięki czemu można go wykorzystywać pod inne imprezy. Mniejszy telebim o wymiarach 3×2 m jest zamontowany na stałe nad balkonem VIP. Całość może być koordynowana z dwóch miejsc dowodzenia za pomocą urządzeń dotykowych.

Koszt całości inwestycji wyniósł 249,554,70 zł brutto.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *