Ogólnopolski turniej nastoletnich kibiców

Młodzi kibice Stali Mielec będą bronili tytułu mistrzowskiego na V Ogólnopolskim Turnieju Ośrodków „Kibice Razem”, który zostanie rozegrany w środę w OSiR „Wawrzkowizna”. Obok fanów z Podkarpacia w centralnej Polsce rywalizować będzie 17 drużyn z trzynastu województw.

Turniej był jednym z wydarzeń organizowanych w ramach programu „Kibice Razem”, który wdrażany jest od 2010 r. przez Ministerstwo Spotu i Turystyki. Trzeci rok rolę koordynatora centralnego programu pełni Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z samorządami lokalnymi i stowarzyszeniami kibiców.

– Ideą turnieju jest sportowe współzawodnictwo w duchu fair-play. Chcemy pokazać, że często mimo murów, które stoją między nami kibicami jesteśmy w stanie wspólnie zorganizować się dla najmłodszych. Mimo, że turniej jest rozgrywany przez młodszych kibiców, emocji na nim nie brakuje a walka o miano najlepszego ośrodka „Kibice Razem” należy do zaciętych – przekonywał w trakcie ubiegłorocznych zawodów Dariusz Łapiński, Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami PZPN.

W tegorocznej edycji turnieju finałowego uczestniczyć będzie 18 drużyn z trzynastu województw, w tym dwa zespoły z Bełchatowa. Jednym z nich będzie Ośrodek „Kibice Razem” GKS Bełchatów, a drugi stanowić będą połączone siły Domu Dziecka z Dąbrowy Rusieckiej i Ośrodka Interwencyjno-Socjalizacyjnego. Początek środowych emocji o godz. 9:00.

Organizatorami zawodów są Polski Związek Piłki Nożnej z upoważnienia MSiT oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *