Grafika przedstawia najważniejsze informacje dotyczące imprezy sportowej pn. "Piątka szyta na miarę", a w tle znajduje się historyczne zdjęcie bełchatowskiej Bawełnianki

Piątka zdana na piątkę

161 osób wystartowało w  niedzielnym biegu ulicami Bełchatowa „Piątka szyta na miarę”. Były uśmiechy, medale, słodki poczęstunek i piękna pogoda. Biegacze nie zawiedli z frekwencją!

Dwie pętle w biegu OPEN, jedna w biegu rodzinnym

„Piątka szyta na miarę”, to nowy bieg ulicami Bełchatowa na dystansie 5 km. Rywalizacja rozpoczęła się w niedzielę, 17 października o godz. 11:00 na Placu Narutowicza. Zaplanowano 2,5 km pętlę którą zawodnicy z kategorii OPEN musieli pokonać dwukrotnie, natomiast trzyosobowe grupy rodzinne miały do przebiegnięcia tylko jedno okrążenie aby ukończyć wyścig. Limit Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę” wynosił 150 osób dla startujących indywidualnie oraz do 20 zgłoszeń w grupowym starcie.

Rodzinny bieg

Bieg rozpoczął się od kilku słów Dyrektora Miejskiego Centrum Sportu Pawła Woźniaka oraz Katarzyny Sidorczuk Prezes Klubu Biegacza Spartakus. Zaraz po oficjalnym otwarciu 122 uczestników pobiegło ulicami Kaczyńskich, Czyżewskiego, Północną, Roweckiego, Bawełnianą, Pabianicką aby finiszować na placu Narutowicza.

Pięć minut później na tę samą trasę biegową, ale na dystansie 2,5 km wyruszyły trzyosobowe rodziny w ramach wydarzenia towarzyszącego. Jedno okrążenie pokonało 13 zgłoszonych drużyn. W Biegu Rodzinnym mogły wystartować jedynie rodziny z dzieckiem, a co najmniej jeden z członków zespołu, czyli opiekun lub rodzic musiał być pełnoletni.

Zwycięzcy

Na mecie dla najlepszych czekały atrakcyjne nagrody. W każdej z kategorii premiowano miejsca 1, 2 i 3 wśród kobiet i mężczyzn. Najlepsi w kategorii indywidualnej otrzymali kolejno 350, 250 oraz 150 zł oraz puchary, natomiast rodziny zostały udekorowane pamiątkowymi pucharami.