Na zdjęciu widoczni uczestnicy warsztatów Nordic Walking Bełchatów 2021 pod nazwą "Chodź po zdrowie!", którzy uczestniczyli w marszu rekreacyjnym idący przez kładkę nad rzeką w Parku Olszewskich

Pierwsza impreza sportowa w tym roku już za nami

Za nami pierwsza w 2021 roku impreza sportowa, którą bez żadnych przeszkód mogliśmy zorganizować na świeżym powietrzu! W sobotę, 22 maja odbyły się Warsztaty Nordic Walking pod hasłem „Chodź po zdrowie!”. Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie było współorganizatorem, a Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów organizatorem tego wydarzenia.

269 dni czekaliśmy na możliwość udziału przy organizacji imprezy sportowej w naszym mieście. Ostatni raz w weekend 25-26 sierpnia ubiegłego roku odbył się VII Turniej Piłki Nożnej „Kibice Razem”. Od tego czasu obostrzenia związane z pandemią COVID-19 uniemożliwiały przeprowadzanie imprez sportowych, ale w końcu wróciliśmy i zorganizowaliśmy Warsztaty Nordic Walking „Chodź po zdrowie!”.

To wydarzenie było skierowane do osób w różnym wieku ze wskazaniem na seniorów, którym zalecane jest uprawianie nordic walking. Celem było propagowanie tej dyscypliny sportowej jako rekreacyjnej formy ruchowej, promowanie sportu i aktywności dla wszystkich środowisk oraz promocja zdrowego stylu życia.

W Parku Olszewskich biuro warsztatów było otwarte już na pół godziny przed ich rozpoczęciem. Z minuty na minutę przybywało zainteresowanych, którzy ustawiali się w kolejce do podpisania wymaganych dokumentów i ewentualnego odebrania sprzętu sportowego.

Kiedy już wszyscy byli gotowi, to chwilę po godz. 16 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie imprezy z udziałem Dyrektora Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Pawła Woźniaka, Wiceprezydenta Miasta Bełchatowa Łukasza Politańskiego i Prezesa Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów Krzysztofa Marczaka, który otrzymał liczne gratulacje i upominki w związku z obchodzoną w tym dniu 2. rocznicą powstania klubu.

Następnie rozpoczęła się część rekreacyjno-ruchowa, w której trakcie przeprowadzono intensywną rozgrzewkę przy muzyce. Od samego początku uczestnicy warsztatów bardzo dobrze się bawili. Później specjalnie zaproszony gość Łukasz Witczuk, który ma na koncie tytuł Mistrza Europy Nordic Walking na dystansie 5 i 10 km, Drużynowe Mistrzostwo Polski i Świata, a także Wicemistrzostwo Europy w sprincie 4×1000 metrów rozpoczął część praktyczną warsztatów od pokazu prawidłowej techniki i omówienia poszczególnych elementów nordic walking. Nie brakowało też zabawy i konkursów z kijkami, podczas której uczestnicy byli nagradzani upominkami.

Na zakończenie odbył się marsz rekreacyjno-szkoleniowy po terenie Parku Olszewskich. W trakcie 8 instruktorów z Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów wraz z Łukaszem Witczukiem zwracali uwagę na technikę marszu uczestników.

Marsz został zakończony wspólnym rozciąganiem, a potem był czas na wspólny słodki poczęstunek i życzenia dla tych, którzy świętowali 2. rocznicę powstania Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów.

W trakcie trwania warsztatów pogoda zmieniała się kilka razy, ale nawet deszcz nie przeszkadzał w dobrej zabawie. Niestety na zakończenie z powodu niepokojącej prognozy pogody organizatorzy podjęli wspólną decyzję o odwołaniu części oficjalnej tego wydarzenia ze względu na bezpieczeństwo uczestników. W wieczornym koncercie udział miał wziąć bełchatowski zespół Subito Band złożony z młodych osób, a także lokalny wokalista Paweł Bauer, uczestnik programu „Szansa na sukces” oraz Tatiana Kopala, finalistka IV edycji telewizyjnego programu The Voice Kids.

W trakcie warsztatów nie brakowało też innych atrakcji takich jak kącik zabaw dla dzieci, czy gorący i słodki poczęstunek. Przez kilka godzin trwania imprezy na błoniach Muzeum Regionalnego w Bełchatowie pojawiło się blisko 100 osób. Tego dnia do centrum miasta przyjechali sympatycy nordic walking z terenu województwa łódzkiego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *