Pierwszy turniej ligi rugby tag

Publiczne Gimnazjum nr 4 będzie reprezentowało Miasto Bełchatów w tegorocznym finale Orlikowej Ligi Mistrzów w rugby tag – to najważniejsza informacja po piątkowym turnieju Bełchatowskiej Ligi Rugby Tag. O prawo gry w finale szkół podstawowych bełchatowscy uczniowie powalczą na II turnieju eliminacyjnym.

Z powodu złej pogody organizatorzy zmuszeni byli rozegrać I turniej Bełchatowskiej Ligi Rugby Tag w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. 1 Maja, gdzie do rywalizacji przystąpiło siedem podstawówek i dwa gimnazja. Jednak zmiana nie wpłynęła źle na nastoletnich uczestników, którzy z pełnym zaangażowaniem przystąpili do boiskowej zabawy.

Z powodu obecności tylko dwóch gimnazjów, uczniowie ci rozegrali dwumecz, który wyłonił miejskiego reprezentanta w finale Orlikowej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu uczniowie „Herberta” wygrali 3:2, by w rewanżu przegrać 0:2 i było jasne, że wśród najlepszych sprawdzą się reprezentanci „czwórki”.

Szkoły podstawowe zostały podzielone na dwie grupy – A i B – gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym”. W pierwszej z nich awans do półfinału uzyskali uczniowie SP 3 i SP 4, w drugiej SP 9 i 13. Turniej ten zaplanowano na początek października. Z kolei 21 października w Bełchatowie odbędzie się finał Orlikowej Ligi Mistrzów.

Organizatorem zawodów był KS Rugby Club Bełchatów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *