szata graficzna bełchatowskiej piętnastki z informacją o odwołanym biegu

Piętnastka nie tym razem

Piętnastka nie tym razem

Wszystko prawie gotowe

Medale, plan zabezpieczenia, ustalenia z zarządcami dróg i policją, plan sytuacyjny, 300 metrów barier separacyjnych, dwa miejsca na biura zawodów, dwa miejsca cateringowe, nagrody finansowe, zapisy elektroniczne, bezdotykowa obsługa biegaczy, dodatkowe służby informacyjne, niezliczona ilość usług – wszystko to było już prawie gotowe aby dziś można było publikować informacje, że mimo koronawirusa uda się zorganizować Bełchatowską Piętnastkę. Niestety – z bólem serca odwołujemy bieg, którego nawet nie zdążyliśmy ogłosić.

Po wejściu powiatu bełchatowskiego do tak zwanej strefy czerwonej i związanymi z tym obostrzeniami, wszystko to co przygotowaliśmy nie może zostać wdrożone. Widzimy też, jak dynamicznie zmienia się sytuacja i jak ciężko dostosować się do pojawiających się norm mając do dyspozycji tak mało czasu na reakcję. Właśnie ta niepewność, oraz bezpieczeństwo uczestników było głównym powodem odwołania tegorocznej Bełchatowskiej Piętnastki.

Wielu z Was dzwoniło i pisało do nas z pytaniami co z biegiem w tym roku. Każdemu opowiadaliśmy o prowadzonych pracach i zapewnialiśmy że bieg jest w przygotowaniu. Cieszyliśmy się razem z Wami, że chociaż jeden bieg z triady się odbędzie. Mamy nadzieję, że nasi biegacze zrozumieją obecną sytuację i spróbują swoich sił i innej formie tego wydarzenia.

Trening na medal po raz trzeci?

Napis Trening na Medal na tle medali

W tym momencie pracujemy nad anulowaniem zamówień oraz usług z zaplanowanej Piętnastki i przygotowaniem imprezy w pewnej formie biegu wirtualnego. Sukces akcji #TreningNaMedal w ramach dwóch poprzednich odwołanych biegów skłania nas do powtórzenia tej formy aktywizacji biegaczy. Pozwoli to uczestnikom skompletować trzeci medal – jak się okazuje – „wirtualnej triady”. Niedługo będziemy publikować informacje jak będzie wyglądać powyższa akcja.

Do tej pory w treningu na medal wzięło udział ponad 300 osób. Do dyspozycji były dwa dystanse 5 i 10 kilometrów reprezentujące Piątkę Przez Las oraz Bieg Nocny. Pula medali na te dystanse jeszcze się nie wyczerpała, więc może dystans 15 kilometrów zmobilizuje pozostałych biegaczy do nadrobienia zaległości treningowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024