Pobiegli Tropem Wilczym!

Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy wyklętych to impreza organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja. Z roku na rok w całej Polsce przybywa miast, w których się ona odbywa. W 2019 roku takie biegi zorganizowano w ponad 350 miejscach w Polsce i na świecie. To niezwykłe historyczne wydarzenie wpisuje się już na stałe w kalendarz bełchatowskich imprez sportowych oraz patriotycznych.

W bełchatowskiej edycji na starcie stanęło blisko 200 biegaczy. Organizatorzy przewidzieli możliwość przebiegnięcia dwóch dystansów. Symbolicznego 1963 m. oraz 5 km. Drugi dystans umożliwiał biegaczom wejście na listę klasyfikacyjną cyklu Triada Bełchatowska, który zainaugurowano właśnie tym wydarzeniem. Trasa głównego dystansu składała się z dwóch pętli po 2,5 km i wiodła alejkami Parku przy Muzeum Regionalnym oraz fragmentami ulic Mielczarskiego i Mickiewicza.

Miejsca na podium tegorocznej edycji, zarówno w kategorii kobiet open i mężczyzn open, zajęli biegacze doskonale znani lokalnej publiczności. Pierwszy na mecie zameldował się Piotr Kułak z Kamieńska z czasem 17:08. Drugie miejsce przypadło zwycięzcy Triady Bełchatowskiej 2018 – Tomaszowi Soncińskiemu. Trzeci do mety przybiegł bełchatowski triathlonista – Kacper Krawczyk. Warto wspomnieć, iż rywalizacja na ostatnich metrach była bardzo zacięta, a różnica w wyniku pomiędzy pierwszym a trzecim miejscem wyniosła zaledwie 4 sekundy.

Wśród kobiet najszybsza była Sylwia Hałaczkiewicz, natomiast drugie miejsce zajęła Monika Drążek (trzecia w ubiegłorocznej triadzie). Na trzecim miejscu podium znalazła się Justyna Chudzik-Warzecha z Zelowa. Tuż za „pudłem” uplasowała się Paulina Kołatek, która w ubiegłym roku zgarnęła główny laur w triadzie.

Głównymi organizatorami imprezy byli: Miejskie Centrum Sportu oraz Fundacja Wolność i Demokracja. Duże wsparcie przy organizacji okazały również inne instytucje oraz organizacje z naszego miasta, m.in. Muzeum Regionalne, Miejskie Centrum Kultury, Grupa Rekonstrukcji Historycznych 84. Pułku Strzelców Poleskich, a także 3 Bełchatowska Drużyna Harcerska „Leśni”. Wszystkim osobom oraz organizacjom pracującym przy tegorocznej imprezie serdecznie dziękujemy.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1248922228589841&type=1&l=8f7b7f76b1

Kolejny etap Triady Bełchatowskiej już niebawem. III Bełchatowski Bieg Nocny zaplanowaliśmy na 27 kwietnia 2019 r. Zapisy już trwają. Na liście startowej mamy już blisko 300 biegaczy. Także trzeba się spieszyć.

Mamy także termin tegorocznej „Bełchatowskiej Piętnastki”, która zwieńczy triadę oraz „Cykl Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego”. 23 edycja tego wspaniałego wydarzenia sportowego odbędzie się 24 listopada 2019 roku.

Komplet wyników biegu Tropem Wilczym znajduje się na stronie timerecords.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *