7. Bełchatowski Bieg Konstytucji 3 Maja

Pobiegną na błoniach Muzeum Regionalnego, aby uczcić 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Przed nami 7. edycja Bełchatowskiego Biegu Konstytucji 3 Maja, który podobnie jak przed rokiem odbędzie się w środę, 10 maja w Parku Olszewskich na błoniach Muzeum Regionalnego przy ulicy Rodziny Hellwigów 11 w Bełchatowie. Do rywalizacji biegowej przystąpią uczniowie klas I-III z lokalnych szkół podstawowych. Zapisy trwają do piątku, 5 maja, do godziny 12:00.

Ten rekreacyjny bieg ma na celu upamiętnienie 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci oraz promocji Miasta Bełchatowa i Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Ścieżkami parku dzieci będą rywalizować na trasie o długości liczącej od 300 do 400 metrów. W każdej z kategorii zmagania będą prowadzone na tym samym dystansie. Start i meta tradycyjnie jak co roku znajdować się będą tuż za budynkiem Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Jako pierwsze do biegu przystąpią dziewczęta urodzone w 2013 roku, a zaraz po nich chłopcy. Później odpowiednio i kolejno biegać będą: dziewczęta z 2014 roku, chłopcy z 2014 roku, dziewczęta urodzone w 2015 i chłopcy urodzeni w 2015 roku. Po każdym zakończonym biegu na bieżąco odbywać się będą ceremonie dekoracji. Oficjalne rozpoczęcie z udziałem zaproszonych gości zaplanowano na godzinę 10:00, a kwadrans później rozpocznie się pierwszy bieg. Natomiast o godzinie 10:05 zaplanowana jest rozgrzewka. Zgłoszenia list startowych z podpisem dyrektora placówki i pieczęcią szkoły będą przyjmowane w biurze zawodów od godziny 9;40, a o godzinie 9:45 odbędzie się zapoznanie uczestników z trasami biegowymi. Warto zobaczyć jak przed rokiem wyglądał powrót do tego sportowego wydarzenia po trzyletniej przerwie. Zarówno uczniowie, jak i pogoda dopisała i liczymy, że w tym roku będzie podobnie.

Zgłoszenia ilościowe są możliwe do piątku, 5 maja 2023 roku, do godziny 12:00 na adres e-mail: a.polek@mcs.belchatow.pl. Każdy startujący w biegu uczeń jest zobowiązany posiadać karteczkę z imieniem, nazwiskiem, rocznikiem i pieczątką szkoły. Ponadto nie ma limitu miejsc podczas tego biegu.

Każdy uczestnik biorący udział w 7. Bełchatowskim Biegu Konstytucji 3 Maja otrzyma pamiątkowy dyplom, słodki poczęstunek, jabłko oraz wodę. Osoby, które zajmą miejsca na podium otrzymają okazjonalne medale, nagrody rzeczowe, a dla zwycięzców przewidziano okolicznościowe puchary. Zachęcamy również dzieci i nauczycieli do tego, aby nie zapomniały o patriotycznych elementach, a szczególnie mile widziane będą biało-czerwone stroje, ich elementy, kotyliony, czy różnego rodzaju przedmioty.

– Kilkuset uczniów zgromadzonych w jednym miejscu w celu upamiętnienia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na sportowo, to piękny i budujący widok. Cieszę się, że możemy łączyć historię i sport, a tylu młodych mieszkańców wraz ze swoimi opiekunami spotyka się rok w rok, aby to wspólnie czynić. Chcemy od najmłodszych lat wszczepiać w bełchatowianach zarówno nutę patriotyzmu, jak i bakcyla do uprawiania sportu. To bardzo ważne w tych czasach, gdzie takie wartości niestety, ale schodzą na dalszy plan.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Przypominamy, że za grupy szkolne i stan zdrowia poszczególnych uczniów odpowiedzialność ponoszą opiekunowie. Więcej informacji udziela Pani Agnieszka Morawiec pod numerem telefonu: 501-060-216 lub Pani Agnieszka Polek pod numerem telefonu: 508-280-752.

Organizatorami 7. Biegu Konstytucji 3 Maja są: Prezydent Miasta Bełchatowa, Muzeum Regionalne w Bełchatowie, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, Akademia Młodego Lekkoatlety i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Partnerami biegu są: Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa w Bełchatowie, CosmoPark i EBE Pizzeria.

REGULAMIN

FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE FACEBOOK
KALENDARZ WYDARZEŃ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *