Grafika reklamująca bieg Tropem Wilczym

Pobiegną „Tropem Wilczym”

Już w najbliższą niedzielę (1 marca) wystartuje kolejna edycja imprezy organizowanej przez Fundację „Wolność i Demokracja”. W Bełchatowie odbyły się dotychczas dwa takie biegi. W latach ubiegłych biegacze spotykali się na błoniach parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie, gdzie zlokalizowana była również trasa biegu.

BIURO ZAWODÓW

W 2020 roku biuro zawodów zlokalizowane będzie w siedzibie Jednostki Strzeleckiej 1001 im. gen. dywizji Janusza Głuchowskiego przy ul. Rodziewicza 10 (wejście także od strony ul. płk. Kuklińskiego)
Swój pakiet startowy można odebrać w biurze zawodów w godzinach
10:00 – 11:30.

TRASA

Zmienia się także trasa biegu. W tegorocznej edycji do pokonania będzie dystans symboliczny – 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek)
Tereny, na których będzie można spotkać biegaczy to lasy zlokalizowane wokół tzw. „ługów bełchatowskich”

POMIAR CZASU

Bieg ma charakter symboliczny oraz rekreacyjny i w związku z tym nie przewidziano pomiaru czasu. Jego popularność z każdą kolejną edycją wzrasta, o czym może świadczyć fakt, iż miejsca na liście startowej rozeszły się dosłownie w kilka godzin.

START/META

W strefie startu/mety będzie można napić się ciepłej herbaty oraz zjeść gorący posiłek serwowany prosto z kuchni polowej. Na terenie jednostki strzeleckiej przewidziano również rozpalenie ogniska, przy którym będzie można się rozgrzać. W okolicach mety ale także na trasie biegu zobaczymy członków Grupy Rekonstrukcji Historycznych 84 pułku Strzelców Poleskich. Start biegu w niedzielę 1 marca punktualnie w samo południe o godzinie 12:00.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *