Półmetek tenisowego Grand Prix

„Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa” osiągnął półmetek turniejów rundy zasadniczej. W miniony weekend na Miejskich Kortach Tenisowych rozegrano drugi etap cyklu, w którym ponownie triumfował Zbigniew Maruszak.

Kategoria 50+ od dawna zdominowana jest przez Maruszaka, który nadal czeka na zawodnika lepszego od siebie. Niepokonany bełchatowianin w weekendowych zawodach pokonał Dariusza Brzozowskiego (6/1, 6/3), Krzysztofa Drzewosza (6/3, 6/3) i w finale bez problemów Zbigniewa Jasińskiego 6/3, 6/2. Klasyfikację kategorii po dwóch turniejach otwiera Maruszak (240 pkt.) przed Jasińskim (180) i Drzewoszem (125).

W zmaganiach kat. OPEN triumfował Grzegorz Puźniak. Nastoletni tenisista w ostatnim spotkaniu zawodów rywalizował z Piotrem Radziejewskim, gdzie przegrał pierwszego seta 6/7. Jednak wówczas najlepszy bełchatowski tenisista ubiegłego sezonu ze względu na stan zdrowia poddał spotkanie. Liderem klasyfikacji jest Puźniak (195), który o 70 pkt. wyprzedza Roberta Milera, Kamila Matacza i Mariusza Strojkowskiego.

Rozgrywki deblowe to sukces pary Piotr Radziejewski – Krzysztof Drzewosz, co dla obu było pierwszą wiktorią w tej kategorii. Decydujący pojedynek, w którym zagrali z duetem Grzegorz Puźniak – Kamil Matacz, zapewnił kibicom tenis na wysokim poziomie, wiele emocji i zwrotów akcji oraz aż trzy sety. Finalnie faworyci zwyciężyli 4/6, 7/6 i 10/7.

Trzeci turniej sezonu regularnego „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa” zaplanowano na weekend 16-17 czerwca. Początek września to czwarty turniej Grand Prix. Dedykowana podstrona cyklu TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *