Przed nami Triathlon Energy

Lotto Triathlon Energy zawita do Bełchatowa już po raz trzeci. W tym roku impreza odbędzie się w niedzielę 21 lipca. Organizatorzy przewidzieli rywalizację na trzech dystansach: 1/2, 1/4 i 1/8 Ironmana, indywidualnie i w sztafetach. Najdłuższy z nich – połówka Ironmana – przewiduje przepłynięcie blisko 2 km (1,9 km), 90 km jazdy na rowerze i przebiegnięcie dystansu 21,1 km. Ustalone limity czasu ukończenia zawodów wynoszą 7 godzin na dystansie 1/2 IM, 4 godziny na dystansie 1/4 IM i 3 godziny na 1/8 IM.

Rywalizacja rozpocznie się na trasie pływackiej, zlokalizowanej na zbiorniku „Słok”. Następnie zawodnicy ruszą na trasę rowerową, która w tym roku dostarczy industrialną scenerię podczas przejazdów przez tereny Elektrowni i Kopalni Bełchatów.

Trasa biegowa poprowadzona jest ulicami Bełchatowa na pętli o długości 5,25 km. Tym razem zawodnicy będą pokonywać ostatni dystans trasą doskonale znaną biegaczom z Bełchatowa. Rozpocznie się ona na Placu Narutowicza, poprowadzi przez ul. Kaczyńskich, a następnie zawodnicy ruszą prostą nitką ulicy Czyżewskiego w kierunku Dobiecina. Jest to oczywiście szybka i lubiana trasa Bełchatowskiego Biegu Nocnego. Tym razem triathloniści zawrócą w okolicach skrzyżowania z ulicami Wiosenną i Wspólną. W tym roku nie będzie biegania po piasku, bo odcinek trasy w parku został usunięty. Nie zmieniła się lokalizacja strefy finiszera, która ponownie umiejscowiona została na Placu Narutowicza.

A tak bawiliśmy się w ubiegłym roku na Lotto Triathlon Energy Bełchatów 2018. Zapraszamy do galerii zdjęć.

https://www.facebook.com/TriathlonEnergy/posts/2026360037680406

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024