Przyjaciel I Bełchatów z wygraną w 11. edycji Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej

Już po raz 11. odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydent Miasta Bełchatowa. Tym razem wygrali gospodarze, czyli drużyna Przyjaciela I Bełchatów, która wyprzedziła na podium Szansę Radomsko oraz Przyjaciela II Bełchatów. W rywalizacji łącznie udział wzięło około 40 osób. Najlepszym zawodnikiem zmagań wybrano Roberta Stasiaka ze zwycięskiej drużyny, a najmłodszym uczestnikiem był reprezentant Przyjaciela II Bełchatów Bartosz Biegański mający zaledwie 9 lat.

W oficjalnym rozpoczęciu 11. edycji Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydent Miasta Bełchatowa wziął udział wiceprezydent Łukasz Politański, a także Anna Barasińska pełniąca funkcję sekretarza Stowarzyszenia Abstynenckiego Klubu Wzajemnej Pomocy „Przyjaciel” z Bełchatowa organizującego to wydarzenie wraz z członkiem stowarzyszenia zajmującym się dziedziną sportu Zbigniewem Korzeniem.

Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn z 4 różnych miast województwa łódzkiego. Były to zespoły reprezentujące Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl” w Tomaszowie Mazowieckim, Klub Wzajemnej Pomocy „Szansa” Radomsko, Stowarzyszenie Abstynenckiego Klubu Wzajemnej Pomocy „Viola” Brzeziny oraz dwa składy gospodarzy tych rozgrywek, czyli Stowarzyszenia Abstynenckiego Klubu Wzajemnej Pomocy „Przyjaciel” Bełchatów. Początkowo mieli się też pojawić przedstawiciele Stowarzyszenia Abstynentów Klub „Stop” Zgierz, ale niestety ze względów zdrowotnych nie udało im się skompletować zespołu.

Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym na dwóch bocznych sektorach bełchatowskiej Hali Energia i do dwóch wygranych setów. W każdym zespole występowało na parkiecie po 6 zawodników, a mecze rozgrywano zgodnie z zasadami obowiązującymi w regulaminie i przepisach gry w piłkę siatkową. Co ciekawe w żadnym pojedynku nie doszło do rozegrania trzech partii.

Najlepiej spisał się zespół Przyjaciel I Bełchatów, który zwyciężył wszystkie spotkania. Tuż za nimi uplasowała się Szansa Radomsko, która przegrała z bełchatowianami 0:2. Pomiędzy tymi dwoma najlepszymi ekipami turnieju rozegrano finałowe spotkanie, które również 2:0 padło łupem Przyjaciela I i to właśnie ta drużyna zdobyła Puchar Prezydent Miasta Bełchatowa.

3. pozycję zajął Przyjaciel II Bełchatów, który zdobył 6 punktów, pokonując po 2:0 Azyl Tomaszów Mazowiecki i Violę Brzeziny, ale również w dwóch setach przegrywał z wyżej usytuowanymi zespołami. Na 4. miejscu znalazła się ekipa z Brzezin, która przegrała trzy mecze po 0:2, a jedyne zwycięstwo odniosła nad piątym Azylem Tomaszów Mazowiecki, który nie zdobył ani jednego punktu, czy nawet seta i zamknął turniejową klasyfikację.

Każdy uczestnik 11. Mikołajkowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydent Miasta Bełchatowa otrzymał pamiątkowy medal i nagrody rzeczowe. Ponadto każda drużyna biorąca udział w siatkarskich zmaganiach została nagrodzona pamiątkowym pucharem. Nie zabrakło też indywidualnych gratyfikacji. MVP turnieju został Robert Stasiak z drużyny Przyjaciel I Bełchatów, a z kolei najmłodszym uczestnikiem rozgrywek był 9-letni Bartosz Biegański z ekipy Przyjaciel II Bełchatów.

Fundatorem nagród był Urząd Miasta Bełchatowa, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – Oddział Elektrownia Bełchatów oraz EKS Skra Bełchatów.

Organizatorem turnieju była Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska, Stowarzyszenie Abstynenckie Klub Wzajemnej Pomocy „Przyjaciel” z Bełchatowa i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *