Punktowa pielęgnacja murawy stadionu

Za dwa tygodnie na Stadionie Miejskim gościć będzie piłkarska reprezentacja Polski U-19. Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, administrator obiektu, starannie pilnuje aby tego dnia murawa była godna pochwały.

11 października (godz. 15) na bełchatowskim stadionie rozegrany zostanie mecz towarzyski, w którym uczestniczyć będą reprezentacje młodzieżowe Polski i Macedonii. Jednak zanim to nastąpi, wymagana jest nieustanna pielęgnacja murawy na tym obiekcie.

Od początku piłkarskiego sezonu 2018/2019 przedstawiciele I drużyny PGE GKS Bełchatów gościli na tym placu blisko dwudziestokrotnie, wliczając w to sześć spotkań domowych. Za każdym razem jest to ponad godzinna intensywna jednostka treningowa bądź 90 minutowy mecz mistrzowski. Łącznie daje to nam ponad 35-godzinną obecność na tym boisku.

Każde wejście na murawę tych piłkarzy narażało ją na uszkodzenia, które pracownicy jednostki usuwali w czwartek poprzez „punktową” wymianę nawierzchni. Tych punktów o średnicy blisko 10 cm na Stadionie Miejskim było ponad 300, podobnie jak podczas ostatniej pielęgnacji na boisku treningowym nr 2. Podmianie podlegały obumarłe punkty boiska.

Ten proces pozwala utrzymywać nawierzchnię w doskonałej kondycji, tak by móc w dalszym ciągu o murawie Stadionu Miejskiego jako wzorze dla innych. Przypomnijmy, że w tym roku murawa stadionu po raz kolejny została wyróżniona w ocenie stanu boisk Polskiego Związku Piłkarzy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024